Medicinos bankas grynąjį pelną per tris šių metų ketvirčius padidino 22 proc. iki 3,1 mln. eurų

2020-12-01
Medicinos bankas šiemet per tris ketvirčius uždirbo 3,1 mln. eurų grynojo neaudituoto pelno
Medicinos bankas šiemet per tris ketvirčius uždirbo 3,1 mln. eurų grynojo neaudituoto pelno

Medicinos bankas šiemet per tris ketvirčius uždirbo 3,1 mln. eurų grynojo neaudituoto pelno – 22,4 proc. daugiau nei per sausį-rugsėjį pernai, kuomet neaudituotas grynasis banko pelnas buvo 2,6 mln. eurų.
Banko administracijos vadovė Dalia Klišauskienė pažymi, kad pandemijos metu bankas išlaikė paskolų portfelį ir uždirbo daugiau grynųjų palūkanų pajamų.

„Likome stabilūs ir patikimi partneriai ir smulkiajam bei vidutiniam verslui, ir privatiems klientams. Suprasdami nelengvą situaciją, į kurią mus visus įstūmė COVID-19 pandemija, pavasarį tapome laikino paskolų moratoriumo dalyviais. Įsiklausymas į klientų poreikius, lankstumas bei optimaliausių sprendimų paieška leido pagerinti praėjusiais metais per devynis mėnesius pasiektą rezultatą“, – sako ji.

Medicinos banko suteiktų paskolų portfelis rugsėjo pabaigoje sudarė 202,9 mln. eurų ir buvo 0,5 proc. mažesnis nei metų pradžioje. Šiemet sausį-rugsėjį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, grynosios palūkanų pajamos padidėjo 8,8 proc. (0,6 mln. eurų) iki 6,9 mln. eurų.

Palyginamuoju laikotarpiu, Medicinos banko grynosios paslaugų mokesčių ir komisinių pajamos sumažėjo 19,6 proc. (1 mln. eurų) iki 3,9 mln. eurų, prekybos užsienio valiuta pajamos – 17,2 proc. (0,6 mln. eurų) iki 3,1 mln. eurų.

Banko turtas šiemet rugsėjo pabaigoje pasiekė 370,6 mln. eurų ir buvo 4 proc. didesnis nei 2019 metų pabaigoje.

Medicinos banko įsipareigojimai klientams šiemet rugsėjo pabaigoje sudarė 323 mln. eurų ir buvo 3,7 proc. didesni negu 2019 m. pabaigoje.

D. Klišauskienė sako, kad šalyje prasidėjus antrajai pandemijos bangai ir antrajam šiemet nacionaliniam karantinui bankas tam yra visiškai pasiruošęs.

„Ne vienerius metus plėtėme ir stiprinome alternatyvius kanalus, kad jų dėka galėtume suteikti klientams geriausią patirtį. Matome, kad klientai aktyviai naudojasi nuotoliniais komunikavimo būdais ir būtinybė gyvai atvykti į klientų aptarnavimo padalinį nebėra tokia neišvengiama. Elektroniniams kanalams tobulinti ir toliau skirsime didelį dėmesį, jie pandemijos metu yra gyvybiškai svarbūs“, – teigia Medicinos banko administracijos vadovė.

Medicinos banko akcininkų nuosavybė nuo 2020 metų pradžios padidėjo 9 proc. ir šių metų rugsėjo pabaigoje siekė 37,7 mln. eurų.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų