Naujas specializuotas norvegiško kapitalo bankas Lietuvoje - AB „Fjord Bank”

2019-12-11
Naujas norvegiško kapitalo specializuotas bankas Lietuvoje pradės veikti nuo 2020 m. pavasario
Naujas norvegiško kapitalo specializuotas bankas Lietuvoje pradės veikti nuo 2020 m. pavasario

Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas (ECB) išdavė specializuoto banko licenciją norvegiško kapitalo bankui AB „Fjord Bank“.

Numatoma, kad gavęs licenciją bankas Lietuvoje priims indėlius ir skolins vartojimo reikmėms, visos paslaugos bus teikiamos elektroniniu būdu. Pagrindiniai banko akcininkai – Norvegijos fiziniai ir juridiniai asmenys.

Specializuoto banko licencijos anksčiau išduotos didžiausiai šalies kredito unijai „Mano unija“, įsteigusiai AB „Mano bankas“ (veiklą pradėjo 2019 m. sausio mėn.), Revolut Technologies UAB, European Merchant Bank UAB ir UAB General Financing (visos bendrovės aktyviai rengiasi pradėti veiklą kaip bankai).

Šiuo metu Lietuvos bankas kartu su ECB nagrinėja dar dvi paraiškas dėl specializuoto banko licencijos gavimo.

Specializuoti bankai, siejami ir su tolesne finansinių technologijų (FinTech) plėtra, bankų paslaugų rinkoje padės mažinti koncentraciją, kuri yra viena didžiausių Europoje, didins vartotojams naudingą konkurenciją, paslaugų patrauklumą ir prieinamumą.

Specializuotas bankas savo klientams gali teikti visas pagrindines paslaugas, kaip ir bet kuris bankas, – skirtumas tas, kad jis neturi teisės teikti investicinių paslaugų. Galimybė steigti tokius bankus atsirado 2017 m., licencijavimo procesas trunka apie metus.

Fjord bank svetainėje lietuvių kalba pranešama:

Sieksime įnešti šviežio ir žmogiško požiūrio skaitmeninei bankininkystei Lietuvoje, Jūsų patogumui. Šiuo metu ruošiamės startui, paslaugas planuojame pradėti teikti 2020 pavasarį, sekite naujienas!
Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų