„Paysera“ atšaukia vertybinių popierių išleidimą

2019-05-23
Paysera
Per investicinį laikotarpį buvo Paysera pritraukė tik 577 000 Eur iš 444 investuotojų - o tai buvo per mažai

Gegužės 21 d. buvo paskutinė diena, kai buvo galima investuoti į „Paysera“ vertybinius popierius. Per dviejų savaičių investicinį laikotarpį nebuvo pasiekti minimalūs investicijų tikslai, todėl vertybinių popierių platinimas atšaukiamas. Visiems investavusiems pinigai bus grąžinti.

„Per investicinį laikotarpį buvo pritraukta 577 000 Eur iš 444 investuotojų. Tai yra tik pusė užsibrėžto minimalaus tikslo. Tenka pripažinti, kad pirmasis Lietuvoje STO platinimas buvo nesėkmingas ir visų „Paysera“ įmonių grupės akcininkų sprendimu turime pasinaudoti vertybinių popierių platinimo dokumente numatyta teise atšaukti platinimą nepasiekus užsibrėžto minimalaus tikslo“, – praneša specialiai investavimo projektui įkurtos įmonės „Paysera Investments“ vadovas, pagrindinis „Paysera“ įmonių grupės akcininkas Kostas Noreika.

Kostas Noreika
Kostas Noreika (nuotr. Paysera)

Pradiniai sutelktinio finansavimo projekto tikslai buvo pritraukti 2,5 mln. Eur iš daugiau nei 3 tūkst. investuotojų. Pasiekus numatytą investicijų sumą, vertybinių popierių savininkams būtų skirta 10 proc. gaunamo bendrojo pelno, skaičiuojamo nuo licencijuotų „Paysera“ įmonių naujų klientų. Vertybinių popierių platinimas vyko per UAB „Finansų bitė verslui“ valdomą platformą „Desico“. Su vertybinių popierių pasiūlymu buvo galima susipažinti nuo šių metų balandžio 30 d., o pardavimas prasidėjo gegužės 7 dieną.

Informaciniame vertybinių popierių dokumente buvo numatyta sąlyga, kad minimalus išplatintas vertybinių popierių skaičius ir naujų „Paysera“ klientų, kurie atliko mokėjimą įsigyti vertybinių popierių, atitinkamai yra 1 mln. ir 1 tūkst. Pasiekus šiuos skaičius, įmonė atšaukti emisijos neturėtų teisės. Tačiau jie nebuvo pasiekti, todėl emisisją, po svarstymo, nuspręsta atšaukti.

Su investuotojais sudarytos vertybinių popierių pasirašymo sutartys bus nutraukiamos ir laikomos netekusiomis galios automatiškai, be atskiro šalių valios išreiškimo. Investicijų surinkimą organizavusi bendrovė „Finansų bitė verslui“ yra įpareigota per 7 dienas nuo paskutinės vertybinių popierių apmokėjimo dienos grąžinti investuotojams visas įmokėtas sumas. Pinigai bus pervesti į tą investuotojo sąskaitą, iš kurios jis pervedė lėšas pirkdamas vertybinius popierius.

„Su šia sutelktinio finansavimo kampanija siekėme sustiprintį savo ryšį su klientais ir potencialiais investuotojais. Mūsų siekis buvo įtraukti kiek įmanoma daugiau žmonių į „Paysera“ veiklą bei sėkmę. Deja, viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad komunikuojama informacija klaidina investuotojus neigiamai paveikė investicijų pritraukimų rezultatą. Nors investavimo kompaniją galėtume pabaigti kaip sėkmingą ir mokėti investuotojams pažadėtą grąžą, nenorime priimti investicijų, kurios Lietuvos banko nuomone gali būti priimtos klaidinant investuotojus. Esame skaidri ir sėkminga organizacija, tad sutelktinio finansavimo pagrindu pritraukti lėšas svarstytumėme ateityje,“, – sako K. Noreika.

Pasak K. Noreikos, neįvykęs investicinis projektas plėtros planų nekeičia – kaip ir planuota, taip ir bus investuojama tomis pačiomis kryptimis, tik iš įmonės nepaskirstyto ir stabiliai didėjančio pelno.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų