Paysera rodo raumenis ir per pirmus šių metų 9 mėn. jau uždirbo 501 tūkst. eurų pelno

2016-10-27
Paysera ir Bankai.lt
Per pirmus devynis šių metų mėnesius veiklos pelnas pasiekė 501 tūkst. eurų (nuotr. Bankai.lt)

Pirmoji Lietuvoje licencijuota elektroninių pinigų įstaiga „Paysera LT“ 7 kartus padidino veiklos pelną. Per pirmus devynis šių metų mėnesius veiklos pelnas pasiekė 501 tūkst. eurų, tuo tarpu visų praėjusių metų veiklos pelnas siekė 69 tūkst. eurų.

Paysera kitaip nei kitos finansinių technologijų (Fintech) kompanijos dirba pelningai ir neieško investuotojų bei nešvaisto jų pinigų. Paysera uždirbtą pelną nuolatos reinvestuoja į verslo plėtrą.

Lietuviško kapitalo įmonės vadovas Kostas Noreika, teigia, kad tam įtakos turėjo nauji produktai bei vis augantis klientų pasitikėjimas Paysera mokėjimų sistema.

„Šiuo metu Paysera sąskaitose klientai laiko beveik dvigubai daugiau pinigų nei praėjusiais metais. Rugsėjo mėnesį klientai sąskaitose laikė virš 37 mln. eurų, tuo tarpu, praėjusiais metais tuo pačiu metu iki 20 milijonų. Tai aiškus ženklas, kad vis daugiau žmonių atranda Paysera kaip alternatyvą bankams. Aišku, nereikėtų tikėtis tokių pelnų, kuriuos skelbia komerciniai bankai, juk mes pasižymime tuo, kad taikome net kelis, o dažnai ir keliolika kartų mažesnius įkainius nei bankai“, – sako K. Noreika.

Paysera pajamos padidėjo 28 proc. ir per pirmus 9 mėnesius siekė 3 mln. 694 tūkst. eurų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. kuomet pajamos buvo 2 mln. 640 tūkst eurų. Tai leidžia prognozuoti, kad Paysera šiais metais ženkliai padidins pardavimų pajamas, mat ketvirtąjį ketvirtį, žmonės ruošiasi šventėms ir daugiau atlieka pervedimų, elektroninės parduotuvės daugiau surenka įmokų.

„Prie didesnių pajamų bei pelno prisidėjo ir naujas produktas Paysera Tickets, kuris jau spėjo užimti savo rinkos dalį. Šios bilietų platinimo platformos atsiradimas Lietuvos rinkoje buvo proveržis, nes ilgamečiai rinkos dalyviai taikė didelius mokesčius, o Paysera Tickets suteikė galimybę nemokamai naudoti bilietų platinimo sistema. Vienintelis šio produkto pajamų šaltinis yra mokestis už įmokų surinkimą“, – dėsto Paysera vadovas.

Augti padėjo plėtra į užsienį

Šiais metais Paysera pranešė apie plėtrą į užsienio šalis per franšizės modelį bei padidino įstatinį kapitalą daugiau nei tris kartus iki 431 tūkst 600 eurų.

„Prie Paysera augimo prisidėjo ir mūsų partneriai Bulgarijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Matome, kad nuolatos auga užsienio klientų pasitikėjimas, nes tik 40 proc. naujai besiregistruojančių naudotojų yra Lietuvos gyventojai ar įmonės. Dar šiais metais planuojame pradėti veiklą Rumunijoje bei Slovėnijoje, todėl tikimės, kad metų pabaigoje matysime dar įspūdingesnius rezultatus.“, – sako K. Noreika.

Pasak jo, pritraukti nauji klientai vis daugiau atlieka įvairių pervedimų. Per tris 2016 m. ketvirčius atliktų pervedimų per Paysera sistemą suma siekė 753 mln. eurų.

Investuoja į biuro statybas

Paysera dar šiais metais, sulaukus statybos leidimo, pradės naujo biurų komplekso statybas Vilniuje. Iš viso 4 ha sklype planuojama pastatyti tris keturių aukštų kupolus, iš kurių dvejuose įsikurs Paysera darbuotojai. Jų plotas turėtų siekti 3,3 tūkst. kv. metrų.

„Mes ir toliau norime investuoti į personalą, kurio nuolatos ieškome, ir žinome, kad darbo aplinkos gerinimas prisideda prie darbuotojų gerovės. Tad biuro pastatai bus modernūs ir šiuolaikiški, pritaikyti darbuotojų poreikiams, jie bus statomi laikantis įmonės filosofijos dėl ergonomijos ir ekologijos“, – tikina verslininkas.

Pirmojo statybų etapo metu planuojama įrengti du biuro pastatus, kurie gali kainuoti apie 3 mln. eurų. Tad ne mažiau kaip 30 proc. ketinama investuoti savo lėšų, o likusias skolintis. Patį biurų kompleksą statys Paysera dukterinė įmonė, tad pati Paysera neužsiims statyba, o ir toliau koncentruosis į plėtrą mokėjimų rinkoje.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų