„Revolut” ateities banke 2018 metais: paskolos, indėliai, draudimas, valiutų ir kriptovaliutų keitimas

2017-11-09
Revolut
Gavus banko licenciją, „Revolut“ iš esmės praplės siūlomų paslaugų spektrą

Londone įkurtas FinTech startuolis „Revolut“ pranešė pateikęs paraišką dėl banko licencijos gavimo, taip pat apie pradedamą kurti vidinį mokėjimų procesorių. Abu šie žingsniai dar labiau priartins „Revolut“ prie tikslo tapti pirma pasauline mobiliąja bankine programėle.

„Revolut“ tikisi licencijos sulaukti pirmoje 2018-ų metų pusėje, ir iškart pradės siūlyti kredito ir indėlių paslaugas, tarp jų - leis sąskaitos likučio perviršį, vartojamąsias paskolas bei terminuotus indėlius.

Banko licencija taip pat įgalins „Revolut“ apdrausti klientų lėšas iki 100 000 eurų pagal Europos indėlių draudimo sistemą, kas leis vartotojams programėlės pagalba užtikrintai disponuoti didesnėmis sumomis ir pasinaudoti patraukliais indėlių palūkanų pasiūlymais skirtingomis valiutomis.

„Banko licencijos paraiškos teikimą atidėjome todėl, kad nuo pat pirmų dienų norėjome visas pajėgas ir resursus sutelkti į inovatyvaus produkto kūrimą. Net ir neturėdami banko licencijos, sugebėjome sutelkti daugiau kaip 950 000 vartotojų visoje Europoje, o didelė jų dalis jau dabar renkasi „Revolut“ kaip savo pagrindinę einamąją sąskaitą ir atsiskaitymo kortelę”, - teigia „Revolut“ Baltijos regiono vadovas Andrius Bičeika.

Specialiai Bankai.lt portalui „Revolut” atsakė į pateiktus klausimus. Kviečiame dar geriau pažinti šį bankų chuliganą ir sužinoti jų ateities planus.

Kai tapsite banku, kaip pasikeis „Revolut”?

Gavus banko licenciją, „Revolut“ iš esmės praplės siūlomų paslaugų spektrą: galėsime leisti sąskaitos likučio perviršį (overdraft), vartojamąsias paskolas bei terminuotus indėlius, taip pat turėsime savo vidinį mokėjimų procesorių, kuris užtikrins patikimesnį paslaugų teikimą. Be to, bus apdraustos vartotojų lėšos iki 100 000 eurų.

Planuojate gauti banko licenciją Lietuvoje. Kokie buvo motyvai pasirinkti Lietuvą? Ar Lietuvos bankas sudarė palankesnes nei įprastos sąlygos?

Pagrindiniai motyvai pasirenkant licencijavimą per Lietuvos Banką buvo Lietuvos Banko proaktyvumas ir profesionalumas. Matome, jog Lietuvos Banko pozicija, paverčiant Lietuvą fintech’o šalimi yra ne tik tuščios kalbos.

Ar galvojate apie plėtrą ir licencijos gavimą kitose šalyse. Į kurias šalis galvojate žengti toliau? Ar jau turite konkrečių planų?

Gavus banko licenciją iš Lietuvos centrinio banko, ji galios visoje Europoje, ir leis mums tolygiai plėsti savo paslaugas. Pirmiausia naujos paslaugos pradės veikti Lietuvoje, tada plėsime jas į Latviją, Estiją, ir į likusias šalis.

Kokie bus „Revolut” bankiniai produktai pirmaisiais metais, į kur bus didžiausia koncentracija?

Kol kas anksti visiškai tiksliai atsakyti į šitą klausimą, tačiau vartojamosios paskolos ir indėliai būtų naturalūs ir logiški pirmieji produktai.

Kaip dėl internetinio banko naršyklėje? Ar naudojimas privatiems asmenims išliks tik mobiliojoje programėlėje?

Privačių vartotojų sąskaitas planuojame palikti tvarkomas tik išmaniųjų programėlėse. Ne vieną apdovanojimą už dizainą laimėjusi programėlė iš tiesų yra sukurta taip, kad įgalina bet kokio amžiaus vartotoją savo finansus išmaniajame susitvarkyti visiškai patogiai, t.y., aplikacijos patogumas net nesukelia poreikio tą patį daryti prisėdus prie kompiuterio.

Ar planuojate internetinių atsiskaitymų, banklink, mokėjimų iniciavimo paslaugos diegimą Lietuvoje? Internetinės parduotuvės, paslaugos ir pan.

Tai yra vienas iš mūsų tikslų, džiugina ir tai, kad vis dažniau apie tokį poreikį kalba ir dabartiniai „Revolut“ vartotojai Lietuvoje. Sparčiai artėjame prie kritinės vartotojų masės ribos, kai pardavėjams nebeapsimokės neturėti „Revolut“ kaip vieno iš apmokėjimo variantų.

Ar „Paysera” laikote konkurentais, o gal ieškosite bendradarbiavimo taškų ir sinergijos? Esate gana panašūs.

Mūsų produktą ir paslaugas lygina su daug kuo - nuo bankų iki kitų startuolių - tačiau „Revolut“ kol kas siūlo inovatyviausias paslaugas ir konkurencingiausias kainas. Į konkurentus nesižvalgome, tiesiog kuriame geriausią pridėtinę vertę klientams.

Kas bus didžiausi Jūsų konkurentai Lietuvoje?

Informacijos trūkumas - vienintelė priežastis, dėl ko vis dar yra žmonių, kurie nesinaudoja „Revolut“ paslaugomis, nes pats produktas (apimant visas „Revolut“ funkcijas) rinkoje neturi lygių.

Koks Jūsų požiūris į kriptovaliutas? Berods buvo pasirodžiusios naujienos, kad bus į „Revolut” integruota kriptovaliutų piniginė. Ar tai nesikirs su reguliavimo nebuvimu ir LB neigiamų rekomendacijų dėl kriptovaliutų?

Galimybę įsigyti kriptovaliutas savo vartotojams pristatysime dar iki šių metų pabaigos - tai neabejotinai yra viena iš labiausiai mūsų vartotojų laukiamų naujienų. Mechanizmas, kurį pristatysime, bus iš esmės revoliucinis, vertinant šiandieninę prieigą prie kriptovaliutų - norint jas įsigyti, tereikės atlikti kelis ekrano paspaudimus. Lietuvos bankas, išreikšdamas nuomonę dėl kriptovaliutų, pabrėžė, kad jei su jomis dirbančias institucijas reguliuoja kitas finansinis reguliatorius, tuomet tai yra jo darbas užtikrinti paslaugų skaidrumą. „Revolut“ šiuo metu yra prižiūrimas Didžiosios Britanijos Finansų rinkų priežiūros tarnybos (FCA), vieno iš griežčiausių ir inovatyviausių finansinių reguliatorių pasaulyje, todėl galime užtikrinti, kad šiuo atveju nuogastauti nėra reikalo.

Kokie planai dėl lizingo, būsto paskolų ir kitų didžiausių bankinių produktų?

Kol kas negalime komentuoti.

Ar turėsite „Revolut” klientų aptarnavimo tinklą Lietuvoje?

Fizinio klientų aptarnavimo tinklo tikriausiai neturėsime dėl su juo susijusių kaštų. Iš patirties žinome, jog programėlėje atliekamas klientų aptarnavimas yra puiki priemonė išspręsti vartotojų problemas greitai ir efektyviai. Tikimės, jog artimiausiu metu galėsime pasiūlyti tokį aptarnavimą ir lietuvių kalba.

„Revolut” atėjimas į Lietuvą be abejo yra džiaugsminga žinia Lietuvai. Kaip planuojate išaugs darbuotojų skaičius 2017, 2018, 2019 metais? Kokie resursai reikalingi. Ar darbuotojai lietuviai? Kuriose šalyse turite ofisus, darbuotojų skaičius pagal šalį?

Dėl darbuotojų augimo Lietuvoje sunku pasakyti. Viskas priklausys nuo strateginių įmonės tikslų ir pasitvirtinusių arba nepasitvirtinusių (pvz. vartotojų augimo Baltijos šalyse) hipotezių.

Iš viso „Revolut“ dabar dirba apie 250 darbuotojų, iš kurių trys yra lietuviai. Pagrindinė būstinė yra Londone, Krokuvoje veikia mūsų klientų aptarnavimo centras, o Sankt Peterburgo ir Maskvos ofisuose dirba didžioji dalis IT vystytojų ir dizainerių. Šįmet rudenį eilėje Europos šalių buvo įkurti nauji „Revolut“ filialai, analogiški lietuviškam - juose dirba už plėtrą ir partnerystes atsakingi šalies / regiono vadovai, ir komunikacijos bei bendruomenių vadovai. Be Lietuvos, tokie filialai jau veikia Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Airijoje.

Koks „Revolut” veidas bus 2020 metais? Ko būsite pasiekę per tiek laiko? Vizija, planai, norai.

Teiksime tiek fiziniams, tiek juridiniams savo vartotojams pačias geriausias finansines paslaugas pasaulyje.

„Revolut” plėtra ir santykiai su Lietuva

„Revolut” taip pat paskyrė tris nevykdančiuosius direktorius, kurių bendra tarptautinės bankininkystės patirtis siekia 85 metus ir kurie suteiks nepamainomą indėlį sparčioje „Revolut“ veiklos plėtroje.

Paskutiniais veiklos mėnesiais „Revolut“ užmezgė ypač stiprius ryšius su Lietuvos Banku, siekiant užtikrinti stiprų kapitalo ir likvidaus turto valdymą prieš pradedant banko licencijos paraiškos teikimo procesą.

„Visa kompanija Lietuvą laiko vienu iš patraukliausių FinTech centrų Europoje, kur infrastruktūra ir reguliavimas yra puikiai subalansuoti sparčiai augančioms kompanijoms. Europos Banko licencija dar labiau priartins „Revolut“ prie galutinio tikslo - siekiame tapti pagrindine globalia, mobilia finansine platforma, kuri patenkintų unikalius 21-o amžiaus klientų poreikius visame pasaulyje”, - atskleidžia A. Bičeika.

Andrius Bičeika, „Revolut” Baltijos regiono vadovas
Andrius Bičeika, „Revolut” Baltijos regiono vadovas

„Revolut“ savo klientams leidžia atidaryti išankstinio papildymo einamąją sąskaitą vos per minutę, gauti momentinius išlaidų pranešimus, kategorizuoti savo išlaidas ir nustatyti savaitės ar mėnesio biudžeto limitus. Mobiliosios programėlės vartotojai joje taip pat gali laikyti ir valdyti iki 25-ių skirtingų valiutų, keisti valiutą tarpbankiniu kursu, nemokamai atlikti vietinius ir tarptautinius pervedimus ir leisti pinigus be jokių papildomų mokesčių 130-ia valiutų visame pasaullyje, naudodami bekontaktę MasterCard kortelę.

Apie „Revolut”

„Revolut“ veiklą pradėjo 2015 liepą, pristatę pasauliui ambicingą tikslą reformuoti bankinį sektorių. „Revolut“ klientai gali mobiliosios programėlės pagalba vos per minutę atsidaryti einamąją sąskaitą, leisti pinigus 130-ia valiutų visame pasaulyje be papildomų mokesčių, aplikacijoje vienu metu laikyti ir valdyti iki 25-ių valiutų ir jas keisti naudojantis geriausiu įmanomu - tarpbankiniu - valiutų kursu.

2017-ų metų liepą „Revolut“ Europoje pristatė sąskaitas verslui, kurios leidžia įmonėms laikyti, keisti ir daryti pervedimus 25-mis valiutomis, taikant tarpbankinį valiutų kursą. Su „Revolut“, įmonės taip pat gali darbuotojus aprūpinti nemokamomis verslo kortelėmis, kurios padeda ženkliai sumažinti įmonės išlaidas. Šiuo metu „Revolut“ kaip pagrindinę įmonės sąskaitą verslui naudoja jau 16000 įmonių.

Vos prieš du metus Londone įkurta įmonė visoje Europoje jau turi daugiau kaip 950 000 vartotojų, kurie atliko per 42 mln. operacijų, kurių bendra vertė šiandien jau siekia 6 mlrd. JAV dolerių. Vienas iš greičiausiai augančių FinTech startuolių pasaulyje jau sulaukė 88 mln. JAV dolerių iš tokių investuotojų kaip „Index Ventures”, „Ribbit Capital” ir „Balderton Capital”.

Faktai:

  • „Revolut“ pateikė paraišką Lietuvos Bankui banko licencijai gauti, kurios suteikimo tikimasi pirmoje 2018-ųjų pusėje.
  • „Revolut“ pradėjo kurti vidinį mokėjimų procesorių, siekdami užtikrinti patikimesnį paslaugų teikimą.
  • Banko licencija leis FinTech startuoliui teikti kredito ir indėlių paslaugas Europoje.
  • Šiuo metu „Revolut“ naudojasi daugiau kaip 950 000 vartotojų, atidaryta daugiau kaip 16 000 sąskaitų verslui, ir atlikta 6 milijardų JAV dolerių vertės finansinių operacijų.
Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Naudoju
Prieš 11 mėnesių

Naudoju ir rekomenduoju, geriau uz paypalus ir visa kita

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų