„Revolut” gavo specializuoto banko licenciją

2018-12-13
Revolut
„Revolut” gavo specializuoto banko licenciją (nuotr. Bankai.lt)

Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas išdavė Revolut Technologies UAB specializuoto banko licenciją, o Lietuvos banko valdyba Revolut Payments UAB suteikė elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Abi šios įmonės priklauso tarptautinei Revolut grupei.

„Konkurenciją ir pažangias inovacijas finansų srityje skatinančios aplinkos kūrimas bei palaikymas Lietuvoje yra viena iš mūsų strateginių veiklos krypčių. Siekiame verslo plėtrai palankaus ir vartotojams kokybiškas bei inovatyvias paslaugas siūlančio finansų sektoriaus“, – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Revolut Technologies UAB, gavusi specializuoto banko licenciją, numato priimti iš gyventojų indėlius ir teikti vartojimo paskolas. Specializuotas bankas savo klientams gali teikti visas pagrindines paslaugas kaip ir bet kuris bankas, skirtumas tas, kad jis neturi teisės teikti investicinių paslaugų.

Revolut Payments UAB ketina leisti elektroninius pinigus ir teikti plataus spektro mokėjimo paslaugas: mokėjimo operacijų (naudojantis mokėjimo kortele, tiesioginio debeto, kredito pervedimo), lėšų išgryninimo, pinigų perlaidų, mokėjimo inicijavimo, sąskaitos informacijos paslaugas.

Revolut grupė veiklą pradėjo 2015 m., jos pagrindinė būstinė dabar yra Didžiojoje Britanijoje. Ši grupė teikia elektroninių pervedimų, valiutos keitimo, mokėjimų kortelėmis ir pinigų išgryninimo paslaugas visame pasaulyje.

Šiuo metu Lietuvoje licencijuota daugiau nei 100 FinTech įmonių. Populiariausia FinTech įmonių veikla – mokėjimai, elektroninių pinigų leidyba ir skolinimosi platformos.

Revolut valiutų kursai
„Revolut” siūlo vienus iš geriausių valiutų kursus (nuotr. Bankai.lt)

„Revolut” paskolos bus teikiamos patogesniu būdu

„Planuojame iki metų vidurio paleisti bankines paslaugas, dabar kol kas styguojame visus procesus. Tai reikš, kad visų pirma Lietuvoje pradėsime priimti indėlius ir mokėti žymiai didesnes palūkanas nei dabartiniai, tradiciniai bankai. Kol kas negalime pasakyti tikslių skaičių, nes, kol paleisime, gali pasikeisti Europos centrinio banko palūkanų normos“, – Eltai sakė „Revolut“ verslo plėtros vadovas Andrius Bičeika.

Jo teigimu, neplanuojama, kad bankas turės tradicinius skyrius, nes visas bankines paslaugas bus galima gauti naudojantis mobiliuoju telefonu.

„Viena pirmųjų paslaugų – vartojamosios paskolos, tai nebus, tarkime, nekilnojamojo turto paskolos, kurios yra daug didesnės, nes mums patiems reikės išsigryninti modelį. Jei matysime didelį poreikį, gal pradėsime teikti ir NT įsigijimo paskolas. Bet šiuo momentu startuosime su mažesnėmis vartojamosiomis paskolomis. Norime padaryti, kad būtų radikaliai geriau nei tradiciniuose bankuose: tai patogumas ir vertė. Paskolų atveju tai bus mažesnės palūkanos paskolų nei banke, o indėlių atveju bus didesnės mokamos palūkanos“, – kalbėjo „Revolut“ verslo plėtros vadovas.

Anot jo, kalbant apie patogumą turima omeny, kad procesai bus daug greitesni nei tradiciniuose bankuose.

„Mes matome, kad jaunoji karta, atvira naujovėms, nebijanti pakeisti tradicinių bankų, bus pirmieji vartotojai“, – sakė A. Bičeika.

Jo teigimu, „Revolut“ Lietuvoje gautą banko licenciją naudos vykdyti plėtrą visoje ES.

„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas sako, kad „Revolut“ gali padėti atkreipti dėmesį Lietuvą. „Nepaisant greito augimo ir stulbinančių rodiklių Lietuvos „fintech“ industrijai trūko vieno dalyko – pasaulinio garso prekės ženklo pripažinimo.

Revolut“, šiandien susiejęs savo ateities sėkmę su Lietuva, būtent ir yra tokio kalibro žaidėjas, padėsiantis atkreipti globalios „fintech“ industrijos dėmesį į mūsų šalį“, – žiniasklaidai išplatintame komentare teigia M. Katinas.

„Revolut“ įsikūrė 2015 metų liepą ir siūlo nemokamus tarptautinius pinigų pervedimus bei nemokamus atsiskaitymus visame pasaulyje taikant tik tarpbankinį mokestį. „Revolut“ sąskaitoje taip pat galima pirkti ir keisti kriptovaliutas.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų