„Swedbank” bankui už manipuliacijas nekilnojamuoju turtu gresia apie 420 mln. eurų bauda

2017-02-01
Birgitte Bonnesen
„Swedbank“ prezidente Birgitte Bonnesen (nuotr. Swedbank)

Švedijos banko „Swedbank” jau buvusių vadovų Michaelio Wolfo ir Anderso Sundstromo organizuotų manipuliacinių sandorių pasekmės kaip mat patuštins banko kišenę. Šios buvusių vadovų klaidos bankui gali kainuoti apie 420 mln. eurų.

Kaip pranešė šiandien vz.lt, Švedijos dienraštis „Dagens Industri”, remdamasis savo šaltiniais, paskelbė, kad 420 mln. eurų bauda banko pečius gali užgulti jau vasario ar kovo mėn.

Paaiškėjo, kad 7 metus aukštose pareigose išdirbęs ankstesnis „Swedbank“ prezidentas Michaelas Wolfas ir dabar jau buvęs banko valdybos pirmininkas Andersas Sundstromas buvo davę sutikimą tokiems sandoriams. Kitaip tariant, nepastebėjo galimo interesų konflikto. Vėliau jie teigė, kad tai buvo klaida.

Pernai balandį p. Wolfą banko vadovo pareigose pakeitė Birgitte Bonnesen. Praėjusį mėnesį Vilniuje susitikusi su žurnalistais naujoji „Swedbank“ vadovė dėstė, kad „Swedbank“ po pernai užvirusio skandalo dėl galimo banko vadovybės naudojimosi užimama padėtimi pakeitė visas vidines procedūras, nustatančias tvarką, ką vadovai gali daryti, o ko ne.

„Tai buvo gana izoliuota situacija, kurioje dalyvavo labai nedaug žmonių. Ir tai tikrai neatspindi viso banko veido – jei pažiūrėtumėte į mūsų padalinius čia, Lietuvoje, arba Estijoje, arba kitur toje pačioje Švedijoje, to nebūtumėte pamatęs“, – kalbėjo p. Bonnesen.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Andrej Sa
Prieš 3 metus
Snoras 2
Kasparas Jukonis
Prieš 3 metus
Musu spauda kazkaip atsilieka. Pries 1.5m Svedijos spaudoje tai buvo minima labai daug ir analizuojama
Darius Jasaitis
Prieš 3 metus
Jau galvojau, kad papilnės Lietuvos biudžiatas. Naivuolis...
Ramunas Jazdauskas
Prieš 3 metus
Jiems niekas negresia, pafeje skersa ant Lietuvos ar valdzios. Per krize ateme tukstancius butu, tukstanciai zmoniu su ju pagalba emigravo. O mokesciu sumoka turbut kaip stambesne kebabine.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų