Teisėsauga sulaikė Lietuvos Bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių

2020-06-02
Mantas Zalatorius, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas
Mantas Zalatorius, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas

Teisėsauga antradienį sulaikė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą Valdą Sutkų ir Lietuvos Bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių, pranešė prokuratūra. Taip pat patikslinta, kad žala galėjo būti padaryta visiems mokesčių mokėtojams. Šiuo metu įvairiose Lietuvos vietose įtariamųjų namuose, darbo vietose bei kitur vyksta apie 70 kratų ir poėmių, taip pat aiškinamasi 400 tūkst. eurų pinigų kilmė.

„Gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas, būtent stambaus mąsto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą, dokumentų suklastojimą. Šiandien sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos Bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius bei dar keturi asmenys.

Iš karto noriu pasakyti, kad veiksmai ir pats ikiteisminis tyrimas nėra nukreiptas prieš bankus ir sąžiningai veikiantį verslą. Ikiteisminį tyrimą atlieka specialiųjų tyrimų tarnyba, o kontroliuoja generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas.

Turimi duomenys leidia pagrįstai manyti, kad verslo konfederacijos prezidentas pasinaudodamas savo padėtimi, pažintimis ir santykiais, atstovaudamas jos narių taip pat kitų subjektų interesus, galimai už neteisėtą piniginį atlygį darė poveikį priimant svarbius teisės aktus ir sprendimus.

Akivaizdu, kad bet kokia neskaidri abejonių kelianti veikla, teisėkuros procesai, konkretūs teisės aktai, negali tarnauti atskiroms grupėms, o ne visai visuomenei, turiu omenyje, kyla pagrįstų klausimų, kad žala galėjo būti padaryta visai valstybei, valstybės biudžetui ir padidėti mokestinė prievolė visiems Lietuvos piliečiams”, - šiandien ryte sakė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Kokie konkrečiai kaltinimai pateikti Lietuvos bankų asociacijos prezidentui Mantui Zalatoriui, generalinė prokuratūra ir STT daugiau atskleisti negalėjo, kad nepakenktų tyrimui. Tik buvo pranešta, kad šįryt jis buvo sulaikytas ir pareikšti minėti įtarimai.

Aiškinamasi 400 tūkst. eurų pinigų kilmė

Šiuo metu aiškinamasi ir dėl 400 tūkst. eurų sumos kilmės: „Šiandien aiškinamės apie 400 tūkst. eurų pinigų kilmę, tai, matyt, per ansktyva konstatuoti, kad iš neteisėtos veiklos, bet jų kilmė yra tiriama. Tai nėra kyšis, kaip vienas atsiskaitymas už kažkokią palaugą, tai pinigų suma, kuria disponavimas apribotas ir tų pinigų kilmė yra tiriama“, – sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žydrūnas Bartkus.

Galimos versijos, kodėl asociacijų prezidentai galėjo būti sulaikyti (pildoma):

  1. Šiandien Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Vilius Ąžuolas delfi.lt komentavo, kad verslo konfederacijos prezidentas V. Sutkus primigtynai siūlė nedidinti pelno mokesčio bankams, nors jis atstovauja verslą ir su bankais nėra susijęs. Tačiau čia galimai yra sąsaja ir su LBA prezidentu Mantu Zalatoriaus suėmimu. Galimai, minėti prezidentai bandė įtakoti komitetą nedidinti pelno mokesčio tiek bankams, tiek verslui.

Pilną generalinio prokuroro ir STT vadovų komentarą žiūrėkite čia:

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų