Sveiki. Su vaikinu planuojam teikti paraiska senos statybos busto paskolai Kaune (buto kaina iki 50tukst. eu). Vaiku neturim, gyvenam Londone. Mano alga neatsk. moksciu 20tukst. svaru, vaikino 24tukst. svaru, abu dirbam ilgai su kontraktais. Koks butu pradinis inasas ir grubiai procentai? Kokio dydzio didziausia galima paskola?

Ausra
Atsakymai
Finansų valdymo konsultantė
Swedbank bankas

"Swedbank" paskolos asmenims, dirbantiems ir gyvenantiems užsienyje, yra teikiamos turint bendraskolį ar laiduotoją, dirbantį ir gyvenantį Lietuvoje. Minimalus pradinis įnašas – 50%. Paskolos dydis priklauso nuo kliento (šeimos) grynųjų pajamų, turimų finansinių įsipareigojimų ir įkeičiamo turto vertės. Paskolos palūkanų norma yra nustatoma kiekvienam klientui individualiai, atsižvelgiant į gaunamas pajamas, turimus finansinius įsipareigojimus, skolinimosi istoriją, darbo stažą, lojalumą bankui ir kt. Įkeičiamas turtas privalo būti įvertintas. Daugiau informacijos rasite adresu: http://www.swedbank.lt/lt/pages/privatiems/busto_paskola. Jei Jūs darbo užmokestį gaunate užsienio valstybėje, kreipiantis dėl paskolos reikėtų pristatyti šiuos dokumentus, išverstus į lietuvių kalbą ir patvirtintus vertimų biuro, notaro arba LR konsulinio pareigūno:

 • metinę pajamų mokesčio deklaraciją už praėjusius metus;
 • neterminuotos arba terminuotos (kai terminas yra netrumpesnis nei 2 metai) darbo sutarties kopiją;
 • banko išrašus apie reguliariai pervedamas pajamas už laikotarpį netrumpesnį nei 24 mėn.;
 • rekomenduojama pateikti darbdavio rekomendaciją.

Išanalizavus situaciją gali būti paprašyta ir kitų dokumentų.
Įvertinti Jūsų (šeimos) finansines galimybes ir pateikti asmeniškai Jūsų situaciją atitinkančias rekomendacijas Jums visuomet padės banko vadybininkas. Paskirti konsultacijos laiką galėtumėte paskambinę telefonu 1884 (iš užsienio telefonu +37052684444).

+3Buvo naudinga
Vadybininko asistentė
Medicinos bankas

Laba diena,

Kadangi jūsų pajamos gaunamos ne Lietuvoje, jums pirmiausiai reikalingas laiduotojas turintis laisvai disponuojamo nekilnojamojo turto, jūsų pradinis įnašas turėtų būti apie 40 proc. perkamo turto vertės. Palūkanos 6-7 proc.

Buvo naudinga
Vadybininkė
Šiaulių bankas

Atsakant į Aušros paklausimą informuojame, kad teikiant paraišką būsto kreditui būtų vertinamos tik jos vienos gaunamos pajamos, kadangi bendraskoliu yra laikomas tik sutuoktinis. Taip pat informuojame, kad jeigu planuojamas įsigyti būstas yra senesnis nei 25 metai, bankas finansuoja iki 50 % nekilnojamojo turto rinkos vertės. 50% reikia turėti nuosavų lėšų.

Kreipiantis dėl būsto kredito suteikimo su savimi reikia turėti šiuos dokumentus:

 • Kredito paraiška fiziniams asmenims;
 • savo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus; 
 • savo finansinių įsipareigojimų fiziniams ir juridiniams asmenims sutarčių kopijas (kredito, lizingo, draudimo sutartis ir kt.); 
 • dokumentus, reikalingus nekilnojamajam turtui įkeisti.

Užsienyje dirbantys asmenys papildomai turi pateikti darbo sutartį ir užsienio valstybės banko sąskaitos į kurią pervedamos kliento (jo sutuoktinio) pastovios pajamos išrašą už paskutinius 12 mėnesių. Visi dokumentai pateikti užsienio kalba turi būti išversti į lietuvių kalbą ir vertimas patvirtintas vertėjo ar notaro.

Buvo naudinga
Ekspertė
DNB bankas

Maksimaliai galimos paskolos sumą, nustatysime tik klientui atvykus į banko skyrių, pateikus reikiamus dokumentus, įvertinus perkamą turtą ir kiekvieno iš bendraskolių finansines galimybes (darbo stažą, gaunamas pajamas, turimus įsipareigojimus). Priklausomai nuo įkeičiamo turto rūšies ir amžiaus dirbantiems užsienyje bankas suteikia kreditą standartiškai iki 70 proc. turto vertės arba kainos. Pažymime, jog kiekvienas atvejis yra individualus ir konkrečios palūkanos nustatomos atvykus į artimiausią DNB banko skyrių. Palūkanos gali būti fiksuotos arba kintamos, nuo to ir priklauso kokio dydžio palūkanas reikės mokėti klientui, taip pat taikomos nuolaidos lojaliems klientams. Primename, kad nuolatinės pajamos per mėnesį vienam asmeniui po kredito grąžinimo ir palūkanų mokėjimo turėtų būti ne mažesnės kaip 1050 EUR (3624 Lt), vaikui 810 EUR (1761 LT).

Buvo naudinga
Vadybininkė
SEB bankas

Užsienyje dirbantiems Lietuvos Respublikos piliečiams gali būti suteikiamas būsto kreditas būstui Lietuvoje įsigyti.
Imant būsto kreditą, bankui įkeičiamas įsigyjamas būstas. Sprendimą suteikti kreditą priima atsakingi banko specialistai, įvertinę finansinę būklę. Kreditą galima imti iki 20 metų. Būsto kredito metų palūkanų norma priklauso nuo kredito dydžio, Jūsų finansinių galimybių įvertinimo, nuo to, kiek ir kokių paslaugų Jums teikia SEB bankas.

Užsienyje dirbantiems asmenims bankas gali suteikti 50 proc. įkeičiamo turto vertės kreditą, tad Jūsų pradinis įnašas turėtų sudaryti 50 proc. būsto vertės.

Pageidaujant gauti kreditą, reikalingi šie Jūsų dokumentai:

 • kredito paraiška;
 • asmens tapatybę liudijantys dokumentai – pasai arba asmens tapatybės kortelės;
 • darbo sutartis (-ys);
 • išrašas iš sąskaitos, į kurią pervedamas pajamos, patvirtintas banko darbuotojo parašu ir antspaudu už laikotarpį ne trumpesnį kaip 12 mėnesių;
 • banko, kuriame kredito gavėjas turi sąskaitą ir į kurią pervedamas darbo užmokestis, pažyma apie esamus finansinius įsipareigojimus šiame banke arba patvirtinimą, kad kredito gavėjas šiame banke finansinių įsipareigojimų neturi;
 • kiti dokumentai, liudijantys skolininko gaunamas pajamas ir priklausančių mokėti mokesčių (pajamų, socialinio draudimo) sumokėjimą;
 • valstybinio socialinio draudimo pažymėjimas ar jį atitinkantis dokumentas;
  pajamų ir turto deklaracija, jei klientas gali ją pateikti;
 • skolininko finansinius įsipareigojimus juridiniams ir fiziniams asmenims liudijančių sutarčių kopijos. Pažymos / sutartys turi būti išverstos į lietuvių kalbą, vertimas patvirtintas notaro Lietuvoje.

Bankas, priimdamas sprendimą, gali paprašyti pateikti papildomus dokumentus.

Pagal Jūsų pateiktą informaciją negalime pateikti konkretaus finansavimo būdo. Kviečiame Jus apsilankyti bet kuriame SEB banko skyriuje. Susitikimo metu mūsų banko vadybininkas įvertins Jūsų finansines galimybes ir suteiks išsamią Jus dominančią informaciją bei pateiks geriausią sprendimą.

Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų