Sveiki. Jeigu būsto paskola pasirašoma 30-čiai metų, tačiau praėjus 10 metų norima parduoti šį būstą, kokie yra taikomi apribojimai pardavimo sandoriui? "Turi būti padengta paskola, už kurią įkeistas parduodamas turtas" - ką tai reiškia? Tarkim būstas buvo nusipirktas už 61 000 Eur, tačiau paskolos iš banko suma buvo 41 000 Eur, tai tokiu atveju įkeistas būstas negali būti parduotas mažiau nei už 41 000 Eur?

Sesi
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kai perkate būstą už pinigus pasiskolintus iš banko, būstas kol neišsimokate paskolos priklauso bankui - yra įkeistas. Tad Jūsų minėtas teiginys reiškia, kad norėdami laisvai disponuoti turtu turite anksčiau ar laiku pagal terminą grąžinti paskolą, tačiau pagal sutartyje numatytas sąlygas. Kol to nepadarysite, būsto parduoti negalėsite, nes jis priklauso bankui.

Principas toks. Jeigu būstą parduosite už didesnę sumą nei yra likusi išsimokėti bankui ir ją grąžinsite bankui, jums liks skirtumas nuo paskolos sumos. Jeigu norėsite parduoti būstą ir pardavimo sumos neužteks padengti likusiai paskolos sumai, tuomet reikės derintis dėl naujų paskolos sąlygų ar kitų galimybių su banku.

+10Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų