Sveiki, Turiu 2 klausimus: 1. Ar verta fiksuoti palūkanas esant tokiam santykinai žemam EURIBOR`ui? 2. Nelabai suprantu EBIFIN privalūmų, kuris sudarytas iš dviejų kintamųjų? Juk bet kokių atvejų IFM papildomas procentas. Kokioje situacijoje EBIFIN geresnis už EURIBOR?

Roman
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimus Roman:

1. Tai priklauso nuo to, kuriam laikui bankas siūlo fiksuoti palūkanas ir nuo to, kiek laiko Jūs manote, kad EURIBOR bus žemumose. Pagal šios dienos situaciją beabejo neverta, tačiau reikia įvertinti, kad EURIBOR gali kilti ateityje, o kiek kils sunku pasakyti. Įvertinkite kokias bankas siūlo sąlygas fiksuojant ir nefiksuojant palūkanų, paskaičiuokite ir įvertinkite riziką patys. Deja, negaliu vienareikšmiškai Jums pasiūlyti ir teigti, jog vienaip ar kitaip bus geriau, kadangi riziką prisiimate patys. Bet paskaičiuoti ir įvertinti kiek kylant palūkanom prarasite jeigu pasirinksite fiksuotas palūkanas - nėra sudėtinga, o tada jau spręsite kaip daryti;

2. Roman, mano manymu EBIFN neturi jokių privalumų už EURIBOR, nebent tą, kad DNB siūlydami būsto paskolų palūkanas, pradžioje galimai pasiūlys mažesnę banko maržą negu kiti bankai, kurie siūlo EURIBOR. Tačiau EBIFN visais atvejais bus didesnis negu EURIBOR.

+22Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų