Sveiki, Norėčiau sužinoti kokią didžiausią būsto paskolos sumą, pagal esamą mano situaciją, galėtų pasiūlyti bankai 30 metų laikotarpiui. Trejus metus dirbu valstybinėje įmonėje. Pirmaisiais metais gaudavau minimumą, tačiau dirbau projektuose pagal autorines sutartis ir pajamos buvo gana nemažos. Vėliau perėjau dirbti į kitą padalinį, kuriame padidėjo ir atlyginimas - iki šių metų spalio dirbau į rankas gaudamas apie 500-520 eur. plius komandiruotės ir priedai, kurie svyruoja nuo 30 iki 100 eur. per mėnesį.

Nuo spalio mėn. situacija pasikeitė, kadangi pradėjau studijuoti. Dirbu tame pačiame darbe, tačiau liko tik 0,25 etato biudžete, plius 0,5 etato projektuose, nors pajamos nesumažėjo, tačiau likusią jų dalį (kuri nesusidaro iš 0,75 etato) dengia doktoranto stipendija. Nepaisant visų pasikeitimų pajamos nesumažėjo, o netgi šiek tiek padidėjo ir šiuo metu turėčiau gauti tarp 520-600 eur. į rankas. Taigi kokio dydžio būsto paskolos galiu tikėtis iš bankų turėdamas tokią situaciją (ar bankai skaičiuoja kaip pajamas doktoranto stipendiją? Ar nesumaišys, tai jog pradėjau dirbti mažesniu etatu, nors skaičiuojant kartu su stipendija pajamos nesumažėjo).

Pradiniam įnašui turiu 7-8000 eur., taip pat man priklauso 1/5 žemės sklypo, kurio vertė pagal registrų centro duomenis yra 15100 eur. (mano dalis būtų verta bent 3020 eur) - galbūt šios nuosavybės turėjimas man kuo nors naudingas derantis su bankais? (pvz.: galima būtų užstatyti?). Būsiu dėkingas už atsakymus.

Pagarbiai Mindaugas

Mindaugas
Atsakymai
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

​Sveiki, Mindaugai, įvertinus Jūsų pateiktą informaciją, manau, kad Jums bankų siūloma paskola galėtų siekti apie 40 000 Eur, 30 m. laikotarpiui.​ Komandiruotpinigiai, priedai, doktoranto stipendija, automobilio nuomos pajamos yra įskaičiuojamos, bet kai kurie bankai užskaito tik 50-70 proc. tokių pajamų. Jūsų turimas žemės sklypas šiuo atveju nepadės, bankai prašo gyvenamosios paskirties užstato ir pageidautina, kad savininkas būtu kredito gavėjas (jeigu turto savininkai keli, reikia visų savininkų sutikimo dėl turto užstatymo).

+5Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų