Sveiki, Norėtume įsigyti butą Vilniuje, bet gyvename Šveicarijoje ir sužinojome, kad reikalinga 50% įnasas. Ar yra galimybė gauti paskolą su 20% įnasu 10 m. butas už apie 100-120 000 EUR? Šeimos (2 asmenys) pajamos 12000 EUR į rankas. Jau dirbam 5 metus, abu mokslinėse įstaigose, abu su aukštuoju išsilavinimu (doktorantūra). Iš tiesų galime ir sukaupti pirminį įnašą, bet būtų gerai dar ir pilnai įsirengti būstą, nes dauguma parduodama su daline apdaila. Ačiū!

Sigita
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Jūsų pajamos, profesija, išsilavinimas bei pajamų dydis yra itin patrauklus, tačiau bankai įprastai užsienyje gyvenančių ir gaunančių pajamas prašo 50% pradinio įnašo bei patikimo laiduotojo Lietuvoje. Išskirtiniais atvejais pradinis įnašas gali būti mažinamas iki 30%.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad abu su vyru turite būti Lietuvos piliečiai, kitu atveju, jeigu Jūs lietuvė, o vyras užsienietis gali būti sunku apskritai gauti būsto paskolą Lietuvoje veikiančiuose bankuose. Bet kokiu atveju siūlau susitikti su bankais ir pasikalbėti paaiškinus visą situaciją. Mačiau, jog užpildėte paraišką mūsų portale, tad greitu metu bankai su Jumis susisieks ir galėsite aptarti būsto paskolos išdavimo galimybes.

+4Buvo naudinga
Sigita

Ačiū labai už atsakymą. Šiaip būtų įdomu sužinoti kokie tie išskirtiniai atvejai gali būti, kai bankas finansuoja 70% buto kainos?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Išskirtiniai atvejai yra tada, kai banko atžvilgiu Jūsų šeima yra patikima ir mažai rizikinga, yra labai daug sąsajų su Lietuva, o taip užsienio šalyje gaunamų pajamų, skolų, finansinės situacijos patikra yra lengvai prieinama. Tačiau kėblumai iškyla, kai užsienyje gyvenančios šeimos sudėtyje yra užsienio pilietis, tuomet bankui iškyla didesnė rizika dėl asmens patikrinimo, kitos mokestinės bazės, logikos, vertinimo kriterijų ir t.t.. Esmė paprasta - kiekvienas atvejis yra individualus ir išskirtinis, o vertindamas bankas šeimą paskolos išdavimui turi turėti kuo mažesnę riziką, visa situacija bankui turi būti aiškiai matoma ir tuomet bankas gali padaryti geresnes sąlygas, tačiau kai kuriuose bankuose susidursite su siena.

Taip pat paskaitykite seniau užduotą klausimą ir pateiktus banko atsakymus dėl finansavimo užsienyje gaunantiems ir gyvenantiems.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų