Sveiki. Su būsimu vyru galvojame apie nuosavą būstą. Bet atsidūrėme nepalankioje situacijoje, abu nesenai pakeitėme darbus. Aš naujame dirbu 4 mėnesius, jis 1 mėnesį. Jis taip pat turi II gr. neįgalumą. Bendros mėnesinės pajamos yra 1100eur, kurios po naujųjų metų turėtų padidėti. Kada būtų jau palanku kreiptis į banką ir tikėtis, kad gautume paskolą? Taip pat norėtume pasinaudoti valstybės 20% finansavimu, pirmam būstui įsigyti, kaip neįgaliajam kad padengti pradinį įnašą.

Mantė
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mante, dėkui už klausimą. Įprastai bankai teigiamai žiūri į paskolos gavėjus tuomet, kai jie vienoje darbovietėje dirba bent 6 mėn., tad idealiu atveju būtų palaukti dar 5 mėn, kad abu turėtumėte 6 mėn. ir daugiau nenutrūkstamą darbą. Tačiau yra išimčių ir priklausomai nuo to, ar iš karto iš vienos darbovietės perėjote į kitą ar buvo kažkoks laikas be darbo, gali būti mažinamas reikalaujamas išdirbimo laikotarpis. Kiekvienas atvejis yra individualus ir siūlyčiau užpildyti mūsų portale būsto paskolos paraišką ir pasikalbėti jau dabar su bankais apie Jūsų situaciją.

Dėl 20% finansavimo viskas tvarkoje, valstybė suteikia tokią galimybę, jeigu atitinkate reikalavimus, pacituosiu įstatymo fragmentą:

Parama būstui įsigyti teikiama valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų gavėjams teikiant subsidijas valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti. Subsidija asmenims ir šeimoms valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie gavo valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, atitinka Įstatymo 8 straipsnio nustatytus reikalavimus ir jeigu jie yra:

  1. buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos;
  2. jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, - apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

Asmenims ir šeimoms suteikta subsidija Vyriausybės nustatyta tvarka gali būti panaudota šio kredito pradiniam įnašui ar jo daliai padengti.

+3Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų