Sveiki, turiu klausima apie pirmojo būsto subsidijavimą. Įstatymo 8straipsnio 2dalyje rašoma, kad teisę gauti subsidiją turi kai: 2) Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas) iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos neviršija šio įstatymo 11 straipsnio 1 dalyje nustatytų pajamų ir turto dydžių; Klausimas: kaip skaičiuojami metai?. Šiuo metu VMI deklaruotos pajamos ir turtas yra už 2014m. 2015m deklaravimas dar neprasidėjo. Ar žiūrima į deklaruotas pajamas ir turtą už 2014m deklaraciją. Ar vis dėlto žiūrima koks darbo užmokestis buvo už 2015m pagal Sodros ar kitus duomenis. Pvz. banko išrašus? Tarkim norima imti kreditą būstui pirkti 2016m vasario mėn. tai pajamos bus užskaitomos 2015.02 - 2016.02 mėn ?? Ar turimos santaupos pinigais užskaitomos kaip turtas ar žiūrimas tik nekilnojamas turtas pagal Registrų centro duomenis?

Dovydas
Atsakymai
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Sveiki, Dovydai, ačiū už klausimą. Su subsidijomis susiduriame dažnokai, tačiau kiekvienais metais taisyklės keičiamos, todėl tam, kad Jūsų nesuklaidintumėme, rekomenduojame kreiptis į specialistus, kurie tiesiogiai atsakingi už subsidijavimą. Iš savo pusės mes galime pasakyti tiek, jog bankai vertina šiuo metu gaunamas pajamas, bei buvusias 6-12 mėn. pajamas. Taip pat norime Jums patarti prieš kreipiantis į banką dėl paskolos gavimo paprašyti banko paskolos pasiūlymo be subsidijavimo, t.y. ne iš karto banką apie tai informuoti, kadangi iš mūsų patirties, bankai žinodami apie subsidijavimą klientui suteikia "blogesnes" sąlygas.

+5Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų