Sveiki, visų pirma, norėčiau nuoširdžiai padėkoti bankai.lt komandai už puikią interneto svetainę ir naudingus ekspertų atsakymus klausimų-atsakymų skiltyse. Ačiū jums už informacijos sklaidą! Prieš nerdama į bankų pasiūlymų liūną norėčiau pasiteirauti jūsų kaip man būtų naudingiau imti būsto paskolą esant susiklosčiusiai situacijai. Noriu imti būsto paskolą pirmajam būstui įsigyti, man 29 metai, 8 metus dirbu valstybiniame sektoriuje, pastovios pajamos 750EUR + nereguliarūs priedai, kurių dydis svyruoja nuo 50 iki 200 EUR + 465EUR doktoranto stipendija iki 2017-09-30; esamų finansinių įsipareigojimų nėra. Gyvenu su vyru, su kuriuo nesame sudarę nei santuokos nei partnerystės. Jo pajamos į rankas 450EUR, finansinių įsipareigojimų nėra, tačiau kas mėnesį mokami 210 EUR alimentų dviem vaikams iš praeitos santuokos (kita alimentų dalis padengta išlaikymu turtu, vaikai 14 ir 15 metų amžiaus).

Taigi, ar mums įteisinus santykius vaikai būtų laikomi išlaikytiniais šeimoje? Ar turėčiau paskolą imti vieną? Būčiau labai dėkinga už jūsų atsakymą ir patarimą.

Julija
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimus ir tokius gražius žodžius! Jūsų situacija ir pajamos yra palankios gauti būsto paskolą ir imant paskolą vienai. Kadangi Jūsų vyro pajamos nėra tokios jau didelės po įsipareigojimų padengimo (alimentų) 240EUR (450-210), jo pajamos gali ir nepagerinti situacijos. Jūsų vyro vaikai nebus laikomi išlaikytiniais, kadangi vaikų gyvenamoji vieta priskirta su vaikų motina. Dar reikėtų žiūrėti, kurio kredito istorija yra geresnė, jeigu vyro tempia į apačią, siūlyčiau imti paskolą vienai, jeigu abiejų stabiliai geros, tuomet galite mėginti paskolą imti ir abu.

Iš esmės patarčiau visų pirma į bankus eiti derėtis vienai ir sulaukti iš jų pasiūlymų. Gavus pasiūlymus, galėsite pasiderėti su bankais iki maksimaliai gerų sąlygų. Tada išanalizavę situaciją galite pridėti ir „su savo vyru variantą”. Sėkmės!

+6Buvo naudinga
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Laba diena, Julija, pritariu Gerb. Stepono nuomonei ir noriu dar pridurti dėl pasirinkimo Jums vienai ar su partneriu įsigyti būstą. Prieš nusprendžiant kartu su partneriu ar vienai Jums imti paskolą, su teisininkais reiktų išsiaiškinti apie terminus, praėjusius po partnerio buvusių skyrybų. Teisiškai nepraėjus tam tikram laikui po skyrybų buvusi sutuoktinė taip pat gali pretenduoti į įsigytą turtą (jeigu jis bus perkamas kartu su partneriu), taip pat priklausomai nuo pasirašytos jūsų tarpusavio sutarties priklauso ir vaikų iš pirmosios santuokos teisė į įsigytą būstą. Bet kokiu atveju viena ar su partneriu nuspręsite imti paskolą, prieš priimdami sprendimą turite susidėlioti schemą, kaip Jūs norėsite grąžinti tą paskolą, kadangi neturėdami savo paskolos grąžinimo plano, paskolą turėsite grąžinti pagal banko sudarytą planą.

+2Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų