Labas vakaras. Ruošiuosi imti būsto paskolą iš DNB banko. Norėčiau fiksuotų palūkanų, bet neapsisprendžiu, 5 ar 10 metų. Ar neblogos palūkanos penkiems metams 2,2proc, o dešimčiai 2,8proc., jei pajamos 800+e į mėnesį? Ar dar galima būtų pasiderėti?

Artūras
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Paskolos palūkanos priklauso nuo perkamo turto, šeimos sudėties/pajamų, įsipareigojimų, Jūsų perspektyvų ir t.t. Pasiūlyti fiksuotų palūkanų dydžiai, kuriuos išvardinote nėra nei labai geri, nei labai prasti. Žinoma, lyginant su kintamomis palūkanomis - fiksuotų palūkanų dydžiai labai dideli. Derėtis visuomet reikia, tačiau tam turite turėti pagrindą. 10 metų įsipareigojimas fiksuoti palūkanas bankui yra rizikingas, taip pat ir Jums gali būti pelningas arba nuostolingas, jeigu bendros skolinimosi palūkanos per ateinančius 10 metų didės arba mažės.

Rinktis fiksuotas ar kintamas paskolos palūkanas turite spręsti pats, nes nieks nežino kas bus po 2, 5 ar 10 metų. Tai kiekvienos šeimos apsisprendimas ir Jūsų ateities prognozės arba noro gyventi ramiai išraiška:) Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų