Sveiki, norėjau jūsų paprašyti, kad plačiau papasakotumėte apie EBIFN, ar verta imti paskolą kuri susideda iš trijų dedamųjų (banko maržos, euribor ir EBIFN) bankas tokiu atveju gali pasiūlyti mažesnę maržą, taip priviliodamas klientą, bet ar nebus taip, kad galutiniam rezultate klientas vis tiek praloš dėl kylančio EBIFN? Gal geriau rinktis banką, kuris skaičiuoja palūkanų normas įprastai (marža+euribor), nors ir siūlo didesnę tuo metu maržą? Dėkui už atsakymą

Edgaras
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti į visą situaciją kompleksiškai, svarbu ne vien tik maržos dydis, tačiau ir sutarties sąlygos bei įvairūs mokesčiai. Žinoma EBIFN rodiklis yra ženkliai nepalankesnis už EURIBOR (6 mėn. palūkanos 0,53% prieš -0.136%). EBIFN susideda iš dviejų dedamųjų: EURIBOR ir IFM, o tai reiškia, kad EBIFN visada bus didesnis už EURIBOR. DNB bankas norėdamas prilygti kitiems bankams pagal TIK „banko maržos” dydį, privalo ją siūlyti 0,53% mažesnę nei kituose bankuose, tai yra dėl ženkliai didesnio EBIFN rodiklio.

Kurį banką rinktis nuspręsti privalote pats, manau kad palyginęs bankų pateiktas sąlygas, maržos dydį ir kitus faktorius sprendimą galite priimti pats.

Daugiau apie EBIFN ir EURIBOR skirtumus pasiskaitykite čia: Nuoroda 1, Nuoroda 2.

+4Buvo naudinga
Edgaras

Steponai ačiū už atsakymą, bet jeigu DNB siūlo mažesnę maržą (taip sulygindama pasiūlymus su kitais bankais), tai ar ne geriau paskola su maža marža? Juk kai kils EURIBOR kils ir EBIFN. O turint dabar maržą 1,7 (SEB, Nordea) + 0% palūkanų, gaunasi tas pats kas DNB 1,16 marža + EBIFN 0,53 (kas gaunasi geriau). Ar marža mažiau svarbus rodiklis paskolos dedamasis?

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Matote, neaišku kas bus ateityje. Neaišku kaip bus su EBIFN ir kiek jis kils, siūlau paanalizuoti 5 metų laikotarpį atgal. 2011 metais EBIFN buvo 3,7%, o EURIBOR 1,5, tad skirtumas 2,2%. Kas geriau turite įvertinti ir prisiimti riziką pats. Bendra marža ir galutinis palūkanų bei mokesčių dydis bankui yra svarbiausia renkantis kur imti būsto paskolą.

+4Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų