Ką rinktis SEB ar DNB? Kas tas EBIFN?

Sveiki, Su vyru norime įsigyti būstą už 19 500 Eur. Iš banko prašome 11 tūkst. Eur 11 metų, kitą dalį turėsime. DNB bankas pasiūlė 2,53 proc. fiksuotas ir 1,88 proc. kintamas. SEB – 2,4 proc. fiksuotas ir 1,9 proc. kintamas. Kitos sąlygos geresnės yra DNB, nes nėra „išėjimo“ mokesčio, pasirinkus kintamas palūkanas – nemokami įnešimai nuo 500 Eur, tik kelia abejonių jų taikomas EBIFN. Ką patartumėte rinktis šiuo metu – fiksuotas ar kintamas? Ar EBIFN tikrai rizikingas? Esame jauna šeima, neplanuojame naujame būste gyventi visus 10 metų, todėl mums aktualios išankstinio kredito ar jo dalies grąžinimo, būsto pardavimo sąlygos. Iš anksto dėkoju

Sigita
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Paskaičiuokite kokie bendri mokesčiai būtų mokami pagal Jūsų numatomus scenarijus renkantis SEB arba DNB. Sulyginkite bendras sumas ir spręskite. Tikslas sumokėti kuo mažiau.

Dėl EBIFN sunku pasakyti todėl, kad jis rinkoje dar tik 2 metai, tad nėra ilgos istorijos ir neaišku kaip keistųsi situacija pakilus EURIBOR. Atminkite, kad EBIFN = IFM + EURIBOR, tai reiškia, kad EBIFN bus visada didesnis už EURIBOR, nes EURIBOR yra EBIFN'o sudedamoji dalis.

Pavyzdys su skaičiais:

EBIFN 6 mėn. šiuo metu yra 0,4%, jis gaunamas taip EBIFN = IFM + EURIBOR = 0,59 + (-0.189) = 0,4%.

Ir tarkime jeigu EURIBOR po 5 metų pakiltų iki pvz. 2%, nežinia kiek pakiltų kita EBIFN sudedamoji IFM, tikėtina, kad IFM dalis didės proporcingai, tad bendras EBIFN rodiklis gali ir pakilti.

Pagal istorinę statistiką matome, kad IFM rodiklis 2012 02 16 trumpam buvo pakilęs iki 2,261%, tad jeigu žiūrint pagal 2012 metų datą, tuomet EBIFN = 2,261 + 1,359 (6 mėn. EURIBOR) = 3,62%. Tokiu scenariju EBIFN palūkanos būtų labai didelės.

Rinktis kintamas ar fiksuotas turite įvertinus riziką pati, o daugiau informacijos apie EBIFN ir EURIBOR skirtumus papildomai rasite čia ir prieš tai užduotuose klausimuose.

Jūsų paskola yra gana nedidelė ir sąlygininai trumpam laikotarpiui, o ir tikslai yra grąžinti paskolą kuo greičiau. Tad turbūt vertėtų rinktis tą banką, kuris teikia palankesnes išankstinio kredito grąžinimo sąlygas, nes pasiūlytos maržos praktiškai nesiskiria. Taip pat jeigu esate tikri, kad būsite pajėgūs vis grąžinti paskolą, galbūt pakilus ženkliai palūkanom būtumėte pajėgūs grąžinti paskolos likutį iš karto.

+6Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų