Birželį JAV galimai didės bazinė palūkanų norma, o ECB pokyčių nenumatoma

2016-05-31
FED Jungtinėse Amerikos Valstijose
FED Jungtinėse Amerikos Valstijose

Šią savaitę finansų rinkų dalyviai atidžiai seks ir analizuos naujienas, kuriomis tiek JAV, tiek Europoje dalinsis centriniai bankai. Prognozuojama, kad ketvirtadienį vyksiančiame Europos centrinio banko (ECB) susitikime naujų sprendimų priimta nebus. Tačiau JAV skelbiami naujausi ekonomikos būklę atspindintys rodikliai, didina tikimybę, kad Federalinė rezervų sistema (FED) jau birželį kilstelės bazinę palūkanų normą.

Gegužę JAV – mažiau naujų darbo vietų

Praėjusią savaitę FED narių išsakytos mintys dėl esamos JAV ekonomikos padėties protokolo padidino tikimybę, kad jau kito susitikimo, kuris suplanuotas birželio mėn., metu bus kilstelėtos bazinės palūkanų normos JAV doleriais.

Pastaruoju metu krentantis gamintojų pasitikėjimo indeksas (angl. – PMI) leidžia manyti, kad per gegužės mėn. naujų darbo vietų gali būti sukurta mažiau nei ankstesniais mėnesiais. Vis dėlto, teigiamus darbo rinkos duomenis finansų rinkos gali įvertinti kaip svarius argumentus JAV FED artimiausiu metu kelti bazinę palūkanų normą JAV doleriais. „Danske Bank“ prognozuoja, kad gegužės mėnesį naujų darbo vietų bus sukurta tiek pat, kaip ir balandžio mėn. – 160 tūkst., o JAV nedarbo lygis sieks 4,9 proc.

Šią savaitę taip pat bus skelbiama balandžio mėnesio PCE infliacija. Laukiama, kad kainų lygis per mėnesį galėjo paaugti 0.1 proc., – tai reikštų metinį 1,5 proc. bazinės ir 1,1 proc. bendros infliacijos pokyčius. Pastarąjį rodiklį veikia ir šiuo metu brangstanti nafta.

Iš ECB naujų sprendimų nelaukiama

Pagrindinis šios savaitės įvykis euro zonoje yra ketvirtadienį vyksiantis ECB susitikimas. Manoma, kad dėl gerėjančių skolinimosi sąlygų ir kovo mėn. priimtų naujų pinigų politikos skatinimo priemonių, šiame susitikime nauji sprendimai nebus priimami. Nors dėl brangstančios naftos ECB laukia, kad infliacija atsigaus, „Danske Bank“ prognozuoja, jog to nepakaks tam, kad ECB nuspręstų nepratęsti kiekybinio skatinimo programos, kuri pagal dabartinį planą turėtų baigtis 2017-ųjų kovą.

Antradienį bus paskelbti euro zonos nedarbo duomenys už balandžio mėn. Laukiama, kad nedarbo lygis praėjusį mėnesį galėjo sumažėti iki 10,1 proc. nuo kovo mėn. skelbto 10,2 proc.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų