Daugelis žmonių paėmę būsto paskolą, ketina ilgai gyventi įsigytame būste

2014-11-27
SEB paskolos
Būstą paskolos lėšomis perkantys gyventojai dažniausiai jame ketina gyventi ilgą laiką (nuotr. Bankai.lt)

Būstą paskolos lėšomis perkantys gyventojai dažniausiai jame ketina gyventi ilgą laiką. SEB banko klientų, turinčių būsto paskolas, apklausa parodė, kad trečdalis (32 proc.) jų gyventi įsigytame būste planuoja visą gyvenimą ir nekilnojamąjį turtą norėtų perduoti vaikams. Kiek didesnė dalis (39 proc.) būsto paskolų gavėjų teigia, kad įsigytuose namuose bus įsikūrę iki tol, kol pasikeis šeimos poreikiai.

„Pirkdamas nekilnojamąjį turtą paskolos lėšomis, retas gyventojas jau iš anksto planuotų po kelerių metų kraustytis ar įsigytą turtą parduoti. Būsto įsigijimas siejamas su ilgalaikiais asmeniniais ar šeimos tikslais, todėl lietuvius būtų galima laikyti sėsliais žmonėmis – įsigiję ir įsirengę savus namus, juose gyvena ilgą laiką ir neskuba jų keisti“, – sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Apklausos duomenimis, keturi iš dešimties (44 proc.) nusprendusių imti paskolą ir pirkti nuosavą būstą tokį sprendimą priėmė nebenorėdami toliau gyvenamosios vietos nuomotis, dar penktadalis (19 proc.) teigė, kad ankstesnis būstas nebetenkino šeimos poreikių. Taip pat paaiškėjo, kad renkantis nuosavą būstą daugiausia dėmesio yra skiriama statybų kokybei, teisiniams statybų aspektams ir aplink esančiai infrastruktūrai (viešasis transportas, ugdymo įstaigos ir pan.).

Pasak V. Doveikos, matyti, kad didžiausia dalis perkančiųjų būstą jame planuoja gyventi ilgą laiką, todėl žmonėms aktualūs dalykai, susiję su jų gyvenimo kokybe ir komfortu ilgą laiką.

Įdomu tai, kad gyventojams nuosavas būstas svarbus ne tik kaip geresnio gyvenimo garantas – jo turėjimas siejamas su geresne savijauta. Net kas antras (52 proc.) SEB banko apklausos dalyvis pažymėjo, kad nuosavas būstas leidžia jaustis geriau, didina pasitikėjimą savimi.

Vis tik V. Doveika atkreipia dėmesį, kad pirkdami nuosavą būstą gyventojai prisiima ilgalaikius finansinius įsipareigojimus, todėl labai svarbu pagalvoti ne tik apie emocijas, bet ir apie finansinius saugiklius.

„Būsto paskolų turėtojų apklausa rodo, kad priimdami sprendimą įsigyti nuosavą būstą dažniausiai jie nuogąstauja dėl darbo praradimo ar ligos, kas lemtų stabilių pajamų praradimą. Tai yra natūralu, kadangi šiuo metu būsto paskola imama vidutiniškai 22 metams, o per ilgą laiką gyvenime gali pasitaikyti įvairių situacijų. Tačiau faktiškai draudimo paslaugomis, kurios nenumatytais atvejais ir toliau užtikrintų paskolos įmokų mokėjimą, naudojasi ne visi“, – sako V. Doveika. SEB banko duomenimis, dabar imdami būsto paskolas draudžiasi maždaug kas antras klientas.

SEB banko klientų apklausoje iš viso dalyvavo 880 būsto paskolų turėtojų. Šiuo metu SEB banko suteiktų būsto paskolų vertė yra 6,6 mlrd. litų.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų