EIB ir Šiaulių bankas sutarė dėl Lietuvos būstų renovacijų finansavimo

2015-08-17
Šiaulių bankas
Gyventojai už atnaujinimui skirtas paskolas, kaip ir anksčiau, mokės 3 proc. fiksuotas metines palūkanas (nuotr. Bankai.lt)

AB Šiaulių bankas (Šiaulių bankas), tęsdamas ilgametį bendradarbiavimą su Europos investicijų banku (EIB), pasirašė sutartį dėl papildomų 68 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo 350-ies daugiabučių namų renovacijai ir atnaujinimui. Papildomai Šiaulių bankas sutiko skirti 30 mln. eurų banko lėšų dar 125-ių daugiabučių namų renovacijai.

Šių metų gegužę EIB buvo paskirtas 150 mln. eurų „Jessica II“ fondo, skirto daugiabučių namų renovacijai pagal valstybinę „Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą“, valdytoju. Pirmajai sutarčiai su finansiniu tarpininku pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos „Decentralizuotų finansinių instrumentų“ nuostatas EIB pasirinko Šiaulių banką. Šiaulių bankas lengvatinių paskolų forma paskirstys 68 mln. eurų būstus ketinantiems atnaujinti gyventojams. Gyventojai už atnaujinimui skirtas paskolas, kaip ir anksčiau, mokės 3 proc. fiksuotas metines palūkanas.

„Renovacijos procese Šiaulių bankas dalyvauja daugiau kaip penkiolika metų – būstų modernizavimas yra viena iš prioritetinių banko veiklos krypčių. Naujas finansavimas pasiekia Lietuvą pačiu laiku – gyventojai itin noriai skolinasi savo daugiabučių namų atnaujinimui, sudaromos sutartys su renovacijos projektus administruojančiomis įmonėmis, statybų rangovais. Mes dedame visas pastangas, kad kiekvienas renovacijos proceso etapas vyktų sėkmingai ir sparčiai“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

„Jessica II“ fondas tęsia savo paramą energijos efektyvumo didinimui Lietuvoje. Įgyvendinama programa sumažins sąskaitas už šildymą šimtuose Lietuvos daugiabučių ir padidins energetinį efektyvumą. Kadangi siūlomų projektų skaičius lenkia esamas lėšas, Šiaulių bankas pasisiūlė skirti 30 mln. eurų banko lėšų, kurios leistų papildomai renovuoti 125-is daugiabučius. Tai svarbus indėlis prie modernizacijos programos resursų iki kol bus įvykdyta antroji finansinių tarpininkų atrankos procedūra.

„Šiaulių banko įsipareigojimai rodo „Jessica II“ programos svarbą. Mes džiaugiamės ne tik dėl to, kad šis tarpininkaujantis bankas pirmasis prisijungė prie mūsų programos, bet ir dėl to, jog pats skyrė lėšų šiai veiklai. Tai leis dar didesnei daliai žmonių renovuoti savo būstus bei sumažinti sąskaitas už šildymą ir taip pagerinant gyvenimo kokybę“, – sakė Europos investicijų banko viceprezidentas Pimas Van Ballekomas, atsakingas už operacijas Baltijos šalyse.

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, šiuo metu šalyje atnaujinama 1280 senų daugiabučių namų, o statybų sektoriuje yra sudaryta rangos sutarčių už 240 milijonų eurų.

„Šiuo metu renovacijos procesas sparčiai vyksta visoje Lietuvoje, todėl papildomos lėšos yra labai svarbios, įgyvendinant „Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą“ kartu prisidedant prie šalies ekonominės plėtros. Galime pasidžiaugti, kad Šiaulių banko, turinčio ilgametę patirtį, pasirašyta sutartis dėl papildomų lėšų skyrimo padės įgyvendinti renovacijos procesą ir taps pavyzdžiu kitoms finansinėms institucijoms. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija dės visas pastangas, kad programa būtų sėkmingai įgyvendinta. Ateityje planuojama plėsti programą ir nuo atskirų projektų pereiti prie atrinktų kvartalų energinio efektyvumo didinimo priemonių įgyvendinimo“, – teigė Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų