Euro zonoje išduodama vis daugiau paskolų

2015-05-26
Euro zona, paskolos
Euro zonoje pirmą kartą nuo 2012 metų padaugės paskolų (nuotr. Bankai.lt)

Euro zonoje pirmą kartą nuo 2012 metų padaugės paskolų. Balandžio mėnesio paskolų nefinansinėms įmonėms portfelis euro zonoje, manoma, augo pirmą kartą nuo 2012 metų balandžio mėnesio.

„Danske Bank“ prognozuoja ir paskolų namų ūkiams augimo paspartėjimą. Augantis realiosios ekonomikos kreditavimas tiesiogiai veikia ir pinigų pasiūlą, kurios augimas kovą siekė 4,6 proc. Prognozuojama, kad balandį pinigų pasiūla augo 4,9 proc., o tai būtų greičiausias augimo tempas nuo 2008-2009 metų finansų krizės.

Trečiadienį sulauksime paskelbto galutinio gegužės vartotojų pasitikėjimo indekso. Manoma, kad jis išliks nepakitęs – minus 5,5. Ketvirtadienį bus paskelbta euro zonos pinigų pasiūla P3 bei paskolų portfelio rodikliai.

Švedijoje – kiek lėtesnis augimas

Švedija penktadienį skelbs pirmo šių metų ketvirčio BVP įvertį. „Danske Bank“ ankščiau prognozavo, kad metinis augimas galėjo būti apie 2,5 proc., tačiau paskutiniu metu mato daug indikacijų, kad augimas galėjo būti lėtesnis – apie 2-2,25 procento.

Trečiadienį Švedija skelbs ir kitą rodiklį – gegužės verslo ir vartotojų pasitikėjimo indeksą. Manoma, kad jis turėtų vėl grįžti virš 100 (prognozė – 100,9). Balandžio mėnesį indeksas pirmą kartą per metus nukrito žemiau negu 100 – buvo fiksuotas 99,2 rodiklis.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų