Medicinos banke III ketv. išduota daugiau kreditų su garantija nei praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu

2015-10-09
Medicinos banko paskolos su garantija
Daugiau kreditų su garantija nei praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu suteikė Medicinos bankas (nuotr. Bankai.lt)

Per tris šių metų ketvirčius Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) kredito įstaigoms už kaimo verslo plėtrai išduotus 34,6 mln. Eur kreditų suteikė 147 garantijas už 25,7 mln. Eur. Per visą Fondo veiklos laikotarpį (nuo 1997 m.) jau suteiktos 4734 garantijos už 740,2 mln. Eur, kredito įstaigos žemės ūkio ir kaimo verslo sektoriui paskolino 972,9 mln. Eur.

Šiemet Žemės ūkio paskolų garantijų fondas už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams išduotus 28,4 mln. Eur kreditų suteikė 145 garantijas už 19,5 mln. Eur. Dvi garantijos už 6,2 mln. Eur taip pat suteiktos Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai. Lyginant su praėjusių metų trijų ketvirčių rezultatais, kai buvo suteiktos 123 garantijos už 9,2 mln. Eur, šiemet garantijų skaičius išaugo 2,8 karto.

Daugiau kreditų su garantija nei praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu suteikė Medicinos bankas. „Trijų ketvirčių garantijų teikimo rezultatai patvirtino mūsų prognozes“ – pastebi D. Čukauskienė. „Skolinimasis šiemet daug aktyvesnis, tam įtakos turi 2014-2020 m. ES paramos įsisavinimas, palankesnis kredito įstaigų požiūris į žemės ūkio sektorių, bendra ekonominė situacija. Taip pat garantijų teikimą skatina nuo šių metų pradžios atnaujintas dalinis palūkanų kompensavimas už investicinius kreditus, patvirtintos naujos palūkanų kompensavimo taisyklės už kreditus apyvartinėms lėšoms.“

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų