SEB bankas per 2014 metus išdavė 27% daugiau būsto paskolų nei 2013 metais

2015-02-16
SEB būsto paskolos
2014 metais SEB banke buvo sudaryta beveik 5 tūkst. naujų būsto paskolų sutarčių (nuotr. Bankai.lt)

Pernai SEB banke buvo sudaryta beveik 5 tūkst. naujų būsto paskolų sutarčių − tai yra ketvirtadaliu daugiau negu 2013 metais. Banko duomenimis, per metus padidėjo ir bendra suteiktų būsto paskolų vertė − pernai ji buvo 193 mln. eurų (667 mln. litų), arba 27 proc. daugiau negu prieš metus.

„Praėję metai būsto rinkoje buvo sujudimo metai. Tam, be abejonės, įtakos turėjo būsimas valiutos pasikeitimas ir su tuo susiję žmonių nuogąstavimai dėl nekilnojamojo turto kainų pokyčių. Tačiau būsto paskolų rinkos aktyvumą skatino ir kiti aspektai − išaugusios dalies žmonių pajamos, padidėjusi būstų pasiūla, ypač Vilniuje. Atsiradusi didesnė pasiūla vėl galvoti apie nuosavo būsto pirkimą paskatino tuos, kurie šį sprendimą buvo atidėję dėl tinkamų variantų stokos“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Banko duomenimis, pernai, palyginti su 2013 metais, išaugęs būsto paskolų poreikis buvo fiksuojamas beveik kiekvieną mėnesį, tačiau didžiausias augimas buvo vasario−balandžio ir birželio mėnesiais.

„Įprastai žiemos pabaiga ir pavasario pradžia būsto paskolų rinkoje yra kiek vangesnis laikotarpis, tačiau pernai būtent šiuo metu buvo juntamas smarkiai padidėjęs finansavimo poreikis. Pavyzdžiui, vasario-balandžio mėnesiais paskolų suteikėme 37 proc. daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu prieš metus“, − sako V. Doveika.

Pasak jo, tokie metų pradžios duomenys sutampa su tuo metu vyravusiais gyventojų lūkesčiais dėl nekilnojamojo turto kainų. „Matėme, kad Lietuvos gyventojų lūkesčiai dėl būsto kainų kilimo, susijusio su euro įvedimu, praėjusių metų pirmoje pusėje buvo sustiprėję, tačiau vėliau šios nuostatos ėmė silpti“, − pastebi V. Doveika.

SEB banko statistika rodo, kad vidutinis būsto paskolos laikotarpis išliko nepakitęs – pernai gyventojai dažniausiai skolinosi 22 metams. Tuo tarpu per metus šiek tiek padidėjo vidutinė būsto paskolos suma − pernai ji buvo beveik 39 tūkst. eurų (134 tūkst. litų), arba 5 proc. didesnė negu 2013 metais.

Banko duomenimis, gyventojai ir toliau labiausiai domisi ekonominės klasės būstu, o daugiausia paskolų ima jauni žmonės ir jaunos šeimos − 77 proc. pernai suteiktų SEB banko būsto paskolų ėmė asmenys nuo 21 iki 40 metų.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų