SEB, Luminor ir LB komentarai kodėl kyla būsto kainos ir maržos

2019-03-10

Žinių radijo laidoje bankų atstovai komentavo praeitą savaitę Bankai.lt išsakytą nuomonę apie bankų rinkos nekonkurencingumą ir bankų godumą išduodant būsto paskolas. Laidoje taip pat aiškintasi kokios yra būsto kainų augimo priežastys. Komentavo SEB, Luminor ir Lietuvos banko atstovai, trumpa Bankai.lt nuomonė apie laidoje išsakytus komentarus:

  • SEB: žmonių pajamos didėja, tai reikia kelti palūkanas. Nauja versija išgirsta, kad dėl pinigų plovimo skandalų, bankai skolinasi pinigus prastesnėmis sąlygomis. Labai silpnas SEB atstovo komentaras, tikrai dar reikia išmokti kalbėti ir dėstyti mintis.
  • Luminor: dėl ko pakėlė palūkanas neaiškina, bet pasako, kad kelių dešimtųjų palūkanų padidėjimas per metus nereikšmingas.
  • Lietuvos bankas: komentaras geras, bet trūksta sprendimų. Atstovas aiškiai pasako, kad dėl Nordea ir DNB susijungimo, o taip pat kitų bankų išėjimo, Lietuvoje konkurencija sumažėjo, dėl to bankai kelia palūkanas esant geroms sąlygoms tai daryti. Kyla klausimas, ar Lietuvos bankas nėra susijęs su strategijos kūrimu kaip išlaikyti bankų rinkoje konkurenciją ir bankas turėjo numatyti ir ruoštis šiam žingsniui, kad apsaugoti Lietuvos žmonių pinigines.
Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų