Valstybės parama būstui 2016 m. išnaudota. Kada bus galima gauti paramą vėl?

2016-12-02
Parama būstui
Valstybės parama būstui per 2016 metus pasinaudojo rekordinis skaičius žmonių (nuotr. Bankai.lt)

Valstybės parama būstui per 2016 metus pasinaudojo rekordinis skaičius žmonių ir artėjant metų pabaigai skirtas biudžetas išseko. Bankai.lt redakcija sulaukė daug užklausų dėl galimybės gauti paramą ir ar bus atnaujinta parama. Pateikiame išsamią informaciją.

Nuo 2015 metų rugpjūčio mėnesio buvo pradėta teikti valstybės parama būstui įsigyti. Paramą galima gauti tik dviejuose bankuose SEB ir Swedbank bei regioninėse kredito unijose: Akademinėje, Kaišiadorių, Raseinių ir Šiaulių. Paramos programoje dalyvaujančių bankų ir unijų skaičius yra toks mažas dėl to, kad patys bankai ir unijos neparodė iniciatyvos dalyvauti šioje programoje. Artėjant metų pabaigai, visa parama, kuri buvo skirta finansuoti per bankus išseko ir buvo pasiektas skirto finansavimo limitas. Tuo tarpu per kredito unijas imtos būsto paskolos su parama nebuvo tokios paklausios ir čia pinigų dar liko.

Galimybė gauti paramą 2016 m. dar yra

Bankai.lt pasidomėjo ar dar bus galimybė pasinaudoti parama šiais metais. Pasirodo, kad 2016 m. gruodžio 5-9 d. laikotarpiu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuos SEB ir Swedbank apie unijų nepanaudotus 200 tūkst. paramai ir perskirstys šią dalį bankams. Taigi, laukiantys paramos pirmam būstui įsigyti vis dar galės gauti valstybės finansavimą šiais metais.

Parama 2017 metams

Bankai.lt duomenimis, nuo 2017 metų planuojama, kad bus skiriami papildomi 20 mln. eurų valstybės parama būstui įsigyti ar išsinuomoti. Po šių metų biudžeto priėmimo, kurį tvirtins seimas procesiniai veiksmai užtruks, tad realus 2017 metų paramos skyrimas bankuose manoma, kad prasidės nuo 2017 metų vasario mėnesio.

Bankai.lt primena, kas gali gauti valstybės paramą:

  1. buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos;
  2. jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, - apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

Skaitykite pilną Paramos būstui įsigyti ir išsinuomoti įstatymą.

Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų