Vartojimo paskolos šiemet gali būti rekordinės pagal populiarumą

2016-05-23
Vartojimo paskolos
Vartojimo paskolų bumas dažniausiai susijęs su vasaros sezonui būdinga veikla (nuotr. Bankai.lt)

Vasaros mėnesiais tradiciškai išaugantis vartojimo paskolų populiarumas šiemet gali būti rekordinis. Atsigaunantis vartojimas ir skolinimasis būstui lems, jog šią vasarą turėtų augti ne tik išduodamų vartojimo paskolų skaičius, bet ir jų dydis. DNB banko duomenimis, liepos ir rugpjūčio mėnesiai vartojimo paskolų rinkoje yra patys aktyviausi, kai išduodamų paskolų skaičius išauga daugiau nei dvigubai.

„Vartojimo paskolų bumas dažniausiai susijęs su vasaros sezonui būdinga veikla. Daugelis klientų skolinasi, norėdami įsirengti ar suremontuoti būstą, planuodami savo atostogas ar didesnius pirkinius. Aktyviausiai skolinasi šeimą kuriantys 27-33 metų ir buitį gerinantys 45-55 metų amžiaus klientai. Paskolos dydis beveik nekinta ir vidutiniškai siekia 3600 eurų, o dažniausiai skolinamasi 3,5 metų laikotarpiui“, – sako DNB banko Kredito paslaugų departamento vadovė Irma Stankevičienė.

Dėl augančio vidutinio atlyginimo, pigesnių degalų ar nulinę ribą pasiekusių palūkanų gyventojų piniginėse atsiranda daugiau laisvų lėšų, tačiau tai nedaro įtakos vartojimo kreditų rinkai, kuri šių metų pradžioje auga itin sparčiai. DNB banko duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį išduota penktadaliu daugiau vartojimo paskolų, o vidutinė suma išaugo net 34 procentais. Populiaresnės tampa ir vartojimo paskolos su draudimu, užtikrinančios artimųjų finansinį saugumą nelaimės atveju – jų augimas skirtinguose regionuose siekia 20-25 proc., o kai kuriuose miestuose yra netgi kelis kartus didesnis, nei pernai tuo pačiu metu.

Aktyviausi vartojimo paskolų klientai – vilniečiai, čia išdalinama beveik pusė visų vartojimo paskolų. Kauno gyventojai užima ketvirtadalį vartojimo paskolų rinkos. Iš mažesnių miestų aktyvumu išsiskiria Ukmergės, Visagino, Trakų ir Druskininkų gyventojai. Įdomu tai, kad didžiųjų miestų gyventojai skolinasi drąsiau – čia vartojimo paskolų dydis vidutiniškai siekia 3900 eurų, tuo tarpu kitų miestų gyventojų vidutinė vartojimo paskola nesiekia 3500 eurų.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų