Turiu išskalbtus eurus, juostelės ir kodai matosi. Keli bankai atsisakė pakeisti - ką daryti?

Sveiki, norėjau išsikeisti spalvą pakeitusius eurus. (Ne dėmėtus, lyg būtų ištraukti iš bankomato, o išskalbtus švarke ir pakeitusius spalva, visos juostelės ir kodai matosi). Lietuvos banko puslapyje rašoma, kad visi komerciniai bankai keis sugadintas eurų kupiūras, tačiau kai kurie bankų padaliniai atsisakė keisti kupiūras, remdamiesi tuo, kad negali patikrinti ar šie eurai tikrai yra sugadinti ir kaip jie yra sugadinti. Todėl noriu užduoti klausimą, kur galėčiau išspręsti šią savo problemą?

Tomas
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą ir išsamų situacijos aprašymą. Kaip rekomenduoja Lietuvos bankas, tai ir komerciniai bankai turėtų keisti susidėvėjusius banknotus. Galėtumėte parašyti kurie bankai ir padaliniai nekeičia - pasidomėtumėm detaliau.

Bankai yra komerciniai ir kartais turi savas taisykles, tad bet kokiu atveju susidėvėjusius banknotus išsikeisite Vilniuje arba Kaune esančiuose Lietuvos banko kasose.

Lietuvos banko komentaras dėl susidėvėjusių banknotų keitimo:

Lietuvos bankas ir komerciniai bankai nemokamai keis susidėvėjusius ir taip sugadintus banknotus:

  • suteptus, prirašinėtus, pripieštus, suplyšusius, perplėštus ar sugadintus kitaip, jeigu tai nėra tyčinis gadinimas;
  • banknotus, kurių likę daugiau kaip 50 % banknoto.

Eurų banknotai, kurių pateikiama 50 % arba mažiau kaip 50 % banknoto, gali būti keičiami, jeigu tokios banknoto dalies pateikėjas įrodo, kad trūkstama dalis buvo sunaikinta. Jie galės būti keičiami tik Lietuvos banke, atlikus ekspertizę.

+4Buvo naudinga
Rašyti atsakymą

Pasinaudokite patogia valiutos skaičiuokle

Norite išsikeisti dolerius, svarus, zlotus, kronas, rublius ar bet kurią kitą valiutą? Ši Bankai.lt valiutos skaičiuoklė leidžia konvertuoti valiutas ir sužinoti kiek vertos valiutos Jūsų pasirinktų valiutų atžvilgiu. Valiutos skaičiuoklė suskirstyta į tris sekcijas:

Duomenys nuolat atnaujinami, tiesiogiai bendradarbiaujant su bankais ir valiutų keityklomis, todėl duomenys visuomet yra aktualūs.

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų