Dukra suplėšė euro bankotą, kur galima pasikeisti?

Sveiki. Dukra nuplėšė 20 eurų banknoto dalį, kur galima pakeisti būtų?

Inga
Prieš 4 mėnesius
Atsakymai
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 4 mėnesius

Inga, dėkui už klausimą. Lietuvos bankas Jums šį banknotą pakeis nemokamai į naują jeigu bus galima įrodyti, kad tai yra tikras banknotas. Atminkite, kad net sudegusius banknotus, jeigu pavyksta įrodyti, kad čia buvo banknotai, Lietuvos bankas keičia naujais. Tad Jūsų atveju manau tikrai nebus problemų.

Grynųjų pinigų ekspertai, atlikdami mokumo ekspertizę, nustato, ar galima sugadintus pinigus kompensuoti.

Ekspertams tenka ištirti įvairiausiais būdais sugadintus (sudegintus, supelijusius, suplėšytus, sudūlėjusius, supuvusius ir pan.) pinigus, kad galėtų nustatyti, ar galima kompensuoti klientui ekspertizei pateiktų pinigų vertę.

Tirdami pinigus, ekspertai į pagalbą pasitelkia įvairius įrankius: adatas, pincetus, vandens voneles, popierinius filtrus, naudoja ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių apšvietimą.

Pernai po mokumo ekspertizės Lietuvos bankas gyventojams ir įmonėms grąžino eurų banknotų, kurių vertė – 523 010 Eur, monetų – 2 797,25 Eur. Taip pat eurais grąžinta ir litų banknotų, kurių vertė – 318 130 Lt, monetų – 3 581,14 Lt.

Su sugadintais banknotais nueikite į Lietuvos banko kasas Vilniuje ar Kaune ir pateikite banknotą darbuotojams, Jums pasakys ar reikės pildyti specialią formą ir vykdyti tyrimą, ar pinigus pakeis naujais iš karto. Sėkmės!

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2017 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų