Bitcoin kaina pasiekė visų laikų rekordą ir kirto $5200 ribą

2017-10-12
Bitcoin kaina spalio 12 d.
Bitcoin kaina pasiekė $5200 ribą

Šiandien, spalio 12 d. visi kriptovaliutų fainai, o ypač Bitcoin turėtojai trina rankomis, nes Bitcoin kaina per keletą dienų pasiekė $5200 ribą. Per paskutinę savaitę, Bitcoin kaina šoktelėjo beveik $1000 JAV dolerių (nuo $4229 iki $5200).

Šiuo metu kriptovaliutų rinkoje, kaip ir visuomet, yra gana įtemptas laikotarpis. Ypač Bitcoin laukia gana nemažas iššūkis - antrasis valiutos išsiskyrimas (hard fork). Šių metų spalio 25 d. atsiras trečioji Bitcoin valiuta, kuri vadinsis „Bitcoin gold”, tai nusprendė Bitcoin bendruomenė, apeliuodama į tai, kad šiuo metu pirmojo Bitcoin transakcijų greitis ir kaina yra nepagrįstai didelis, todėl reikalinga kita valiuta, kuri išspręs šią problemą.

Priminsime, kad rugpjūčio 1 d. buvo pirmasis Bitcoin „hard fork”, kai tuo metu atsirado nauja valiuta Bitcoin Cash, kuri taip pat bandė spręsti tą pačią problemą, bet kaip matome, šios valiutos naudojamumas nėra toks populiarus, nors jos kasimas (mining) yra daug greitesnis, o transakcijos atliekamos daug greičiau, bet kolkas Bitcoin cash neatrado savo populiarumo ir negali konkuruoti su pirmuoju Bitcoin.

Bitcoin kainos nežinomybė dėl Bitcoin Gold „hard fork”

Bitcoin Gold sugalvojo vienas iš aktyvesnių Bitcoin bendruomenės narių Jack Liao. Pačio Bitcoin Gold tikslas yra tapti geresniu nei pirmtakas Bitcoin. Pagrindinis skirtumas, kurį bandys pasiekti Bitcoin gold sumanytojai yra Bitcoin kasimo logikos pakeitimas, keičiant proof-of-work kasimo veikimą.

Bitcoin gold nusprendė kardinaliai pakeisti proof-of-work algoritmą, o tam reikalingas atsiskyrimas (hard fork) nuo pirmtako Bitcoin. Naujoji Bitcoin gold valiuta atsiras spalio 25 d. ir naudos atminties algoritmą Equihash, kuris tikimasi, kad pagerins veikimą ir taps konkurentu pirmajam Bitcoin, beje tas pats algoritmas naudojamas ir kitai kriptovaliutai ZCash. Pagrindinė idėja yra sugrąžinti galimybę kasti Bitcoin Gold valiutą ir tvirtinti transakcijas visiems turintiems kompiuterį su procesoriumi (CPU) ir vaizdo plokšte (GPU). Manoma, kad maksimalus Bitcoin Gold kiekis bus toks pat kaip ir Bitcoin, t.y. 21 mln.

Visi, kas turės Bitcoin, automatiškai gaus ir Bitcoin Gold, tačiau nežinoma kokia bus jo kaina. T.y. rinkoje po hard fork atsiras 16.5 mln. Bitcoin gold, kurie priklausys Bitcoin savininkams. Per praėjusį hard fork, kuomet tokiu pačiu principu atsirado Bitcoin cash, jo pradinė kaina buvo apie $300, po to pakilo iki $800 ir dabar yra nukritę iki $300 ribos.

Reikia atkreipti dėmesį, kad pirmojo Bitcoin kūrėjai ir palaikytojai yra prieš tokį valiutos atsiradimą ir nesupranta kam reikalingas toks atsiskyrimas, yra daug priešininkų, todėl ne visos piniginės ir keityklos spės ar norės pasiruošti šiam atsiskyrimui. Yra rizika, kad po „hard fork” savo sąskaitoje turėję Bitcoin, vietoj jų matysite Bitcoin gold, kurių vertė tikrai bus ženkliai mažesnė nei Bitcoin. Tačiau tai vyks su keleta online piniginių, bet jeigu turite Bitcoin - pasidomėkite detaliau.

Bitcoin kilimo priežastys - paskutinės savaitės teigiamos naujienos

Nuo spalio mėn. pradžios prasidėjo teigiamų naujienų pliūpsnis, kurios susijusios su Bitcoin. Pirmoji stipresnė naujiena buvo susijusi su Vanuatu valstybės suteikiama galimybe nusipirkti pilietybę už 44 bitcoinus, t.y. apie $200,000. Vanuatu valstybė yra mokesčių rojus, kur praktiškai nėra mokesčių ir visi valdantys didesnius kapitalus gali migruoti su savo pinigais ten ir taip taupyti nemokant ar mokant mažesnius mokesčius. Tai atveria galimybę steigtis bankams ir per šią šalį vykdyti operacijas kriptovaliutomis.

Taip pat internetiniai portalai mirgėjo naujienomis kaip kelios šeimos pardavė savo namus, visą turtą ir juos investavo į Bitcoin, tikėdamiesi jo kilimo. Sėdi be namų miško stovykloje su trimis vaikais be valiutos, turėdami tik kriptovaliutą Bitcoin ir gyvena laukimu, kad Bitcoin pakils. Matysime ar šios šeimos pasididins tokiu būdu savo kapitalą, o galbūt liks be nieko.

Kitos stiprios naujienos buvo susijusios apie Goldman Sachs ex-partnerio Mike Novogratz pasisakymus apie kriptovaliutų rinką ir Bitcoin kainą ir ateitį. Jis prognozuoja, kad Bitcoin „burbulas” per ateinančius metus nuneš į 10 tūkst. JAV dolerių už Bitcoin ribą. Mike Novogratz yra įvardijamas kaip vienas sėkmingiausių investuotojų į kriptovaliutų rinką, atėjęs į ją pačiu laiku ir uždirbęs arti milijardo JAV dolerių.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų