Bitcoin karštinė tęsiasi, vienas Bitcoinas jau kainuoja $8260

2017-11-20
Bitcoin kaina pasiekė $8260
Bitcoin muša rekordus - Bitcoin kaina pasiekė $8260

Bitcoin kriptovaliutos karštinė ir toliau tęsiasi, ir toliau daugėja milijonierių pasaulyje, kuriais juos padaro Bitcoin ir kitos kriptovaliutos. Dar prieš metus Bitcoin kaina buvo $700 ir visi sakė, kad tai burbulas. Dabar Bitcoin kaina jau pasiekė rekordinę $8260 sumą ir nežada sustoti. Artimiausiu metu turėsime arba kilimą iki $10 000 arba bus nemaža korekcija žemyn. Beje, korekcija yra laukiama jau nuo $6000, bet kaip nekrenta, taip nekrenta BTC kaina, o ji tik kyla.

Visa kriptovaliutų rinka šiuo metu yra ant labai didelės bangos ir kas labiausiai neramina, jau yra per daug išpūsta. Bet išpūsta ne pačiomis kriptovaliutų kainomis, kainos galbūt dar labiau augtų, bet išpūsta tuom, kad bet kas dvigubina, trigubina ar dešimtgubina savo pinigus per labai trumpą laiką. Viena pusė sako tai totalus burbulas, kuris tuoj susprogs, kita pusė neatsistebi kainos kilimams ir pereina iš pesimistinės į optimistines nuotaikas ir pradeda iš nieko įžvelgti inovatyvias technologijas, nors nieko nesupranti, bet pradedi tikėti, kad čia inovacija. Tikėjimą skatina kainos augimas - psichologija labai užburta. O kai net ir didžiausi pesimistai pradės tikėti kriptovaliutų ir bitcoin ateitimi, tikėtina, kad gali šiek tiek prasivalyti kriptovaliutų sąrašas ir pačios kriptovaliutos atpigti. Nežinome, kiek laiko dar vyks kainos augimas, bet žinome viena, kad naudojantis proga uždirbti reikia būti atsargiems tiek renkantis biržą kurioje pirksite, tiek piniginę kurioje laikysite, tiek dėl visų kriptovaliutų kainų sprogimo tikimybės.

Na, kolkas nuotaikos tik optimistinės ir bent jau artimiausiu metu yra daugiau teigiamų nei neigiamų naujienų Bitcoin atžvilgiu. Pastaruoju metu Bitcoin turėjo kelias problemas, kurios jau atrodė labai tragiškai ir rodėsi, kad jo kaina pagaliau koreguosis. Tai buvo hard fork'as Segwit2X, kurio metu turėjo susikurti dar vienas Bitcoinas - tobulesnis, greitesnis, pigesnis. Bet paskutinėmis akimirkomis, kai jau turėjo įvykti valiutos skilimas, pagrindinis branduolys, kuris dirbo prie Segwit2x atsisakė jame dalyvauti ir perėjo į kitą stovyklą - Bitcoin Cash. Taigi, kai buvo paskelbta, kad Segwit2X neįvyks, Bitcoin kaina momentiškai šovė į viršų. Tačiau po to prasidėjo Bitcoin Cash kūrėjų žaidimai. Bitcoin cash kūrėjai yra to pačio Bitcoin buvę branduolio komandos nariai, jie turi nežmoniškai didelį kiek Bitcoin ir nusprendė iškelti Bitcoin cash valiutą į neregėtas aukštumas.

(Bitcoin cash yra atskilusi nuo Bitcoin valiuta rugpjūčio mėnesį, sakoma, kad ji yra greitesnė ir mažesniais mokesčiais, bet dar neturi tokios geros infrastruktūros kaip Bitcoin. Bitcoin cash yra labai populiarinama Pietų Korėjoj, Japonijoj ir Kinijoje. Dabar vyksta kovos tarp buvusių kolegų, o dabar priešų, Bitcoin ir Bitcoin cash konkuruoja ir sako, kad jie yra geresni vienas už kitą.)

Taigi, kas vyko toliau, po to, kai neįvyko Segwit2X hard forkas. Buvę Segwit2X bendruomenės nariai išplatino laišką, kad palieka Segwit2X ir koncentruosis ties Bitcoin cash ir Bitcoin cash yra ateitis. Daugelis pradėjo jų klausytis, o didžiausia baimė buvo sukelta tuomet, kai Bitcoin cash kaina (pakilo nuo $600 iki $2500) pradėjo staigiai kilti, o Bitcoin kaina pradėjo staigiai kristi (nukrito nuo $7800 iki $5700). O įvyko labai paprastas dalykas. Kadangi visi bendruomenės nariai, kurie atskilo į Bitcoin cash, nuo senų laikų turi šimtus tūkstančius Bitcoinų, šiems asmenims pinigų tikrai nereikia skaičiuoti. Tai ką jie padarė, tiesiog pardavinėjo savo turimus Bitcoin taip numušdami kainą ir pirko Bitcoin cash, taip pakeldami kainą. Visas šis veiksmas vyko 1-2 savaites ir šiuo metu kai yra rašomas straipsnis spekuliacijos ir pump and dump momentinio kainos kėlimo schemos yra aprimę. Bitcoin atlaikė šį puolimą iš Bitcoin cash, bet turbūt taip viskas nesibaigs ir dar laukia nemažai puolimų originalaus Bitcoin atžvilgiu.

Bitcoin kainos pokytis
Bitcoin kainos pokytis
Bitcoin cash kainos pokytis
Bitcoin cash kainos pokytis

Dabar, kai Bitcoin atlaikė smūgius iš buvusių bendruomenės narių, Bitcoin kelias atrodo šviesus ir be jokių kliūčių: CME keitykla paskelbė, kad prekiaus Bitcoin ateities sandoriais, Goldman Sachs aktyviai ateina į kriptovaliutų biržą, visi finansų portalai ir televizijos Bloomberg, CNBC ir kt., skelbia Bitcoin kainą taip darydami jiems reklamą. Bet kriptovaliutų biržoje kaip diena, taip naujiena, bet kada gali ateiti neigiama žinia ir tai įtakos kainą akimirksniu. Ši rinka yra labai jautri vagystėms ir bet kokiai įtakingo žmogaus naujienai (nors jau užsigrūdino).

Kas laukia Bitcoin kainos? Ar ji kils ir toliau, ar pagaliau ateis korekcija? Tikrai niekas nežino, nebent tie, kas kontroliuoja visą kainos kilimą ir augimą. Taigi, reikia tik laukti ir stebėti, kur link judės populiariausia kriptovaliuta pasaulyje.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų