Dėl nosies įpjovimų kokaino vartotojai kaltę verčia naujiesiems 5 svarų banknotams

2017-10-23
Kokainas ir 5 svarai
Susisukę banknotą ir per jį uostydami kokainą narkotikų vartotojai susiduria su infekcijų grėsme

Induistai, vegetarai ir veganai jau prieš tai išreiškė nepasitenkinimą naujuoju polimeriniu 5 svarų banknotu, sužinoję, jog naujų banknotų gamyboje naudojami gyvulinės kilmės riebalai. Dabar skundžiasi ir narkotikų vartotojai: pasak jų, uostant kokainą, storesni ir tvirtesni plastikiniai banknotai palieka žaizdas nosyje.

Anot laikraščio Metro, tokius sužalojimus patyrę narkotikų vartotojai sako, jog jie buvo „supjaustyti Vinstono“ (angl. “getting Winstoned”), turint omenyje ant plastikinio 5 svarų banknoto pavaizduotą Vinstoną Čerčilį.

„Galvojau, jog aš vienintelis susipjausčiau nosį naujuoju penkių svarų banknotu. Bet kai apie šį nutikimą papasakojau draugui, jis pasakė, kad buvau „supjaustytas Vinstono“ ir tai nutiko ne man vienam.“, - laikraščiui pasakojo savo tapatybės neatskleidęs kokaino vartotojas iš Birmingamo.

„Iš pradžių visi manė, jog naujieji penkių svarų banknotai yra tikra Dievo dovana, kadangi jie tobulai susisuka. Tačiau dabar žmonės ima suprasti, jog kai kurie dalykai yra tiesiog per geri, kad būtų tiesa.“

Susisukę banknotą ir per jį uostydami kokainą narkotikų vartotojai susiduria su infekcijų grėsme, padidėja ir užsikrėtimo tikimybė.

Talk to Frank, 2003 m. vyriausybės sveikatos ir vidaus reikalų departamento įsteigta nacionalinė švietimo apie narkotikus tarnyba, savo tinklalapyje įspėja: „Dalindamiesi šiaudeliais, banknotais ar adatomis rizikuojate susirgti hepatitu B, hepatitu C arba ŽIV. Įtraukiant kokainą pro nosį žalojami nosies audiniai ir padidėja infekcijų rizika.“

„Kraujas ir gleivės yra lengvai pernešamos ant šiaudelių bei banknotų paviršiaus, tad uostant kokainą ir dalijantis šia įranga platinamos ligos.“

Senieji popieriniai 5 svarų banknotai nustojo galioti 2017 m. gegužės 5 d. Kaip ir su bet kuriais kitais nebegaliojančiais banknotais, Anglijos bankas žada iškeisti senuosius 5 svarų banknotus į naujus neribotą laiką.

Naujieji 5 svarai, priekis
Naujieji 5 svarai, priekis

Naujieji polimeriniai banknotai, pirmą kartą išleisti praėjusių metų rugsėjį, į bankomatus telpa kaip ir popieriniai banknotai, tačiau yra kur kas švaresni, patvaresni ir sunkiau padirbami.

Naujieji 5 svarai, galas
Naujieji 5 svarai, galas

Bankas sulaukė nepalankios tam tikrų religinių grupių ir gyvūnų teisių aktyvistų reakcijos po to, kai atskleidė, jog banknotų gamyboje naudojamas lajus – gyvūlinės kilmės taukai, taip pat naudojami žvakių ir muilo gamyboje.

Vasarį Anglijos bankas paskelbė, jog 5 svarų banknotų iš apyvartos neišims, tačiau pasitarę su visuomene nuspręs, kas turėtų būti naudojama tolimesnėje banknotų gamyboje. Šiuo metu bankas svarsto 20 svarų gamybai naudoti palmių aliejų.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų