Euras, JAV doleris ar D. Britanijos svaras turėjo didžiausią naudą po BREXIT balsavimo?

2016-06-27
EUR/USD kursas
JAV doleris BREXIT savaitės laimėtojas (Bankai.lt grafikas)

Per BREXIT savaitę trys pagrindinės pasaulio valiutos JAV doleris, euras ir D. Britanijos svaras elgėsi visiškai skirtingai. Per praėjusią savaitę ir po BREXIT sprendimo palikti ES, Didžiosios Britanijos svaras smarkiai krito prieš eurą ir JAV dolerį, o euras nusilpo prieš JAV dolerį. Tad įdomiausia detalė ta, kad BREXIT periodo valiutų laimėtoja yra JAV doleris.

Didžiosios Britanijos svaro sterlingų kursas – ties žemiausia per pastaruosius 30 metų riba. Keletą dienų iš eilės prieš referendumą brangusio svaro kursas kristi pradėjo dar skaičiuojant balsavimo rezultatus ir savaitę užbaigė ties 1,37 JAV dolerio už svarą riba (8,05 proc. smukimas per dieną). Padidėjus investuotojų paklausai saugiems aktyvams, Jungtinės Karalystės vyriausybės 10-ies metų obligacijų pajamingumas krito 0,29 procentinio punkto ir dabar yra kiek daugiau nei 1,08 procento. Situacija finansų rinkoje dar labiau į neigiamą teritoriją pastūmėjo Vokietijos ir Japonijos 10-ies metų obligacijų pajamingumus (atitinkamai iki - 0,08 ir -0,2 procento). Manoma, kad Anglijos bankas ir ECB imsis naujų priemonių situacijai finansų rinkoje suvaldyti. Ateities sandorių rinkos informacija rodo, kad tikimybė, jog FED dar šiemet padidins palūkanų normą, lyginant su mėnesio pradžia, krito nuo 76 iki 15 procentų. Pirmadienio ryte Didžiosios Britanijos valiuta tęsia kritimą - 9 val. Lietuvos laiku svaras kainavo 1,34 JAV dolerio. Referendumo rezultatai neigiamai paveikė ir euro kursą – penktadienį ir šiandien ryte euras JAV dolerio atžvilgiu atpigo daugiau nei 3 proc. ir dabar nusistovėjo ties 1,10 dolerio už eurą lygmeniu. Tuo tarpu saugia investicija laikomo aukso kaina penktadienį pakilo 4,7 proc., šįryt – dar 0,9 procento.

EUR/GBP svaro kursas
Svaro kurso pokytis (EUR/GBP) per BREXIT savaitę (Bankai.lt grafikas)

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutos skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2017 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų