Euras smarkiai atsigavo prieš JAV dolerį: vakar pašoko iki 1,1169 ribos, o šiandien ryte net iki 1,1235

2015-04-30
Balandžio 29 d. JAV dolerio ir euro valiutų kursas
Balandžio 29 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Atrodo euro zonos gyventojai gali lengviau atsikvėpti - vakar euro kursas pašoko net iki 1,1002 ribos, o vėliau valiutų kursas pakilo ir iki 1,1169 ribos. Šiandien ryte euro valiutos kursas prieš JAV dolerį šoka į naujas aukštumas ir šiuo metu laikosi jau net ties 1,1235.

Vakar dieną FED‘as paskelbė, kad bazinės palūkanų normos šalyje išliks nepakitusios dar kuris laikas ties 0,25 proc. Taip pat banko atstovų pasisakymai apie palūkanų kėlimą išsiskyrė, vieni teigia, kad palūkanos turi būti keliamos nedelsiant, kitų nuomonė, kad nereikia skubėti ir palaukti tvaresnių ekonomikos augimo ženklų. FED‘as ir vėl rinkos dalyviams nedavė aiškaus signalo, kada bus didinama bazinė palūkanų norma, o tai tik patvirtina, kad pakėlimas įvyks ne taip greitai, kaip buvo tikėtasi. Pagrindinės valiutų poros EUR/USD kursas trečiadienį šoktelėjo todėl, kad JAV paskelbė ne tokius džiuginančius BVP duomenis. Šiandien bus paskelbtas metinis euro zonos infliacijos lygis, kuris kaip tikimasi pereis iš neigiamos zonos (-0,1 proc.) į neutralią (0,0 proc.). Nors tai nėra labai didelis pasikeitimas, tačiau jis pabrėžtų ECB vykdomos monetarinės politikos naudą – išjudinant infliacijos lygį ir siekiant 2,0 proc. ribos.

EUR/USD valiutų kurso grafiką analizuokite čia.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų