Euro „pasispardymai” prieš JAV dolerį vakar lėmė, kad euro vertė nekrito

2015-11-19
JAV dolerio kursas lapkričio 18 d.
Lapkričio 18 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį beveik nepakito, o kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerio kursą, jis buvo ties 1,0666. Šiandien ryte ir iki pietų euro vertė šiek tiek stiprėja, o valiutų kursas šiuo metu yra ties 1,0685 riba (12:30 val.).

Trečiadienį JAV akcijų rinka sužaliavo. Ūgtelėjo visų dešimties S&P 500 akcijų indekso vertinamų sektorių vertė, o didžiausiu prieaugiu išsiskyrė sveikatos priežiūros paslaugų sektoriuje veikiančių bendrovių akcijos (+2 proc.). JAV iždo obligacijų pajamingumas, suaktyvėjus pasiūlai, kiek pasistiebė.

Taip investuotojai įvertino vakar paskelbtą Federalinės rezervų sistemos (FED) atvirosios rinkos komiteto (angl. FOMC) posėdžio, vykusio spalio pabaigoje, ataskaitą. Dauguma FOMC narių spalį laikėsi nuomonės, kad JAV ūkio plėtrą galintys apriboti rizikos veiksniai, susiję su pasaulio mastu vykusiais ekonominiais ir finansų rinkų pokyčiais, išnyko, o sąlygos, kurioms esant gali būti pradėtas pinigų politikos normalizavimas, gali būti patenkintos jau kitame posėdyje (gruodį). Keletas komiteto narių pabrėžė, jog galima išskirti daugiau negu vieną priežastį, kodėl FOMC neturėtų atidėlioti sprendimo griežtinti pinigų politiką. Pavyzdžiui, sprendimas dar palūkėti, jei rinkos dalyviams nebūtų aiškūs tokio sprendimo motyvai, galėtų padidinti neapibrėžtumą finansų rinkose ir būti interpretuotas kaip patvirtinimas, jog JAV ekonomikai dar trūksta gyvybingumo, o kartu ir sumažintų pasitikėjimą FED. Komiteto nariai laikėsi vieningos nuomonės, kad didesnę įtaką finansinėms sąlygoms ir ekonomikos perspektyvoms bei infliacijai turės ne pirmasis palūkanų normos didinimas, o tikėtinas pinigų politikos normalizavimo tempas, kuris, neabejojama, bus „laipsniškas“. Dar prieš paskelbiant spalio mėnesį vykusio posėdžio ataskaitą, trys FED pareigūnai (padalinių Niujorke, Klivlende ir Atlantoje prezidentai) patvirtino remiantys sprendimą kelti bazinę palūkanų normą „jau greitai“.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų