Euro valiuta vakar laimėjo kovą prieš JAV dolerį, euro vertė iki dienos pabaigos šoktelėjo nuo 1,0544 iki 1,0977

2015-12-04
Euro vertės šuolis
Euro vertės šuolis prieš JAV dolerį po gruodžio 3 d. posėdžio (Bankai.lt grafikas)

Kaip ir prognozavome, ketvirtadienį turėjo paaiškėti, kuria kryptimi judės EUR/USD kursas. Po palankių naujienų euro zonos atžvilgiu vakar, kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerio valiutų kursą, jis buvo jau ties 1,0671, o dienos pabaigoje pasiekė net 1,0977. Šiandien ryte euro vertė šiek tiek nukrito, o valiutų kursas sukiojasi ties 1,0892 riba.

Vakarykščiame posėdyje prognozuojamas euro zonos metinės infliacijos įvertis artimiausiais metais buvo sumažintas 0,1 proc. punkto – iki 1 proc. 2016 m. ir 1,6 proc. 2017 metais. ECB prezidentas Marijus Dragis nepamiršo pridurti, kad, kainų stabilumui užtikrinti, Valdančioji taryba išlieka pasirengusi ir pajėgi panaudoti visas galimas pinigų politikos priemones, pirmiausia – keičiant turto supirkimo programos parametrus (dydį, struktūrą ir įgyvendinimo terminą). Tačiau ECB posėdį palydėjusi rinkos dalyvių reakcija patvirtino, kad šie tikėjosi sulaukti greičiausio ir lengviausiai apčiuopiamo sprendimo – nedelsiant didinti per mėnesį Eurosistemos superkamų vertybinių popierių mastą (dabar 60 mlrd. eurų). EUR/USD kursas, iki posėdžio artėjęs prie 1,05 JAV dolerio už eurą ribos, po jo ryžtingai pakeitė kryptį ir pašoko beveik 4 proc. (iki 1,094 JAV dolerio už eurą). Išaugus pasiūlai, Vokietijos vyriausybės 2, 5 ir 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas kilstelėjo atitinkamai 0,133, 0,179 ir 0,196 proc. punkto (šįryt -0,303, -0,027 ir 0,674 proc.). Nusivylimas pasklido ir per Senojo žemyno akcijų rinką, kur pagrindiniai indeksai smuko daugiau negu 3,5 proc..

JAV dolerio kursas gruodžio 3 d.
Gruodžio 3 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar vykusiame Europos centrinio banko (ECB) Valdančiosios tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas 0,10 proc. punkto sumažinti vienos nakties indėliams taikomą palūkanų normą (iki -0,30 proc.) ir dar šešiems mėnesiams (iki 2017 m. kovo) pratęsti plataus masto turto supirkimo programos įgyvendinimo laikotarpį. Tai reiškia, kad Eurosistema įsigys viešojo ir privataus sektoriaus obligacijų už papildomus 360 mlrd. eurų. Galimų įsigyti vertybinių popierių sąrašas buvo nežymiai praplėstas, įtraukiant euro zonoje veikiančių vietos savivaldybių ir regioninių institucijų išleistas obligacijas. Be to, paskelbta, kad lėšos, gautos už suėjusio termino vertybinius popierius, įsigytus įgyvendinant turto supirkimo programą, bus reinvestuojamos „tiek ilgai, kiek prireiks“.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų