Euro vertė buvo pristojus kristi, tačiau šios savaitės pirmąją dieną pradėjo tolimesniu kritimu iki 1,0687

2015-11-17
JAV dolerio kursas lapkričio 16 d.
Lapkričio 16 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį iki pietų krito ganėtinai nesmarkiai. Kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerio kursą, jis dar buvo ties 1,0723, o dienos pabaigoje pasiekė ir 1,0687 ribą. Šiandien ryte euro vertė toliau krenta, o valiutų kursas šiuo metu yra ties 1,0663 riba (11:35 val.).

Vakar dienos pabaigoje EUR/USD kursas smuktelėjo iki 1,0687 JAV dolerio už eurą, arba lygio, paskutinį kartą užfiksuoto balandžio viduryje. Kita vertus, didžiųjų regiono šalių – Vokietijos ir Prancūzijos – vyriausybių obligacijos dar pabrango (10 metų trukmės obligacijų pajamingumas šįryt susitraukęs iki 0,530 ir 0,854 proc. atitinkamai). Europos centrinio banko (ECB) Vykdomosios valdybos nario Peter Praet teigimu, netvirti infliacijos lūkesčiai ir vangus ekonomikos atsigavimas yra pavojingas derinys. ECB Valdančiosios tarybos posėdis, kuriame, manoma, bus priimtas sprendimas plėsti pinigų politikos skatinamąją poziciją, suplanuotas gruodžio 3-iąją.

Pirmadienį smarkiai pabrangusios energetikos sektoriuje veikiančių bendrovių akcijos kilstelėjo ir bendrą JAV akcijų indeksų vertę. Nuo mėnesio pradžios smukusi naftos kaina pirmadienį atsitiesė, tačiau šiandien, belaukiant informacijos apie, prognozuojama, aštuntą savaitę iš eilės augusias JAV žaliavinės naftos atsargas, jau suktelėjusi atgal. Pagrindiniai Azijos akcijų indeksai antradienio rytą stiebiasi aukštyn.

Šiandien ekonominių rodiklių kalendoriuje – informacija apie vartojimo kainų pokyčius JAV ir Jungtinėje Karalystėje bei ZEW tyrimų instituto skelbiamas Vokietijos verslo lūkesčių rodiklis. Manoma, kad metinė infliacija Jungtinėje Karalystėje spalį išliko žemiau 0 proc. ribos (-0,1 proc.), o JAV nežymiai kilstelėjo ir siekė 0,1 procento. Prognozuojama, kad, nors Vokietijos investuotojai esamą ekonomikos situaciją vertina panašiai, kaip ir praėjusį mėnesį (55,2 punkto), lūkesčiai dėl ūkio perspektyvų šiek tiek pagerėjo (6 punktai).

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų