Euro vertė po didžiojo kilimo prieš JAV dolerį šiek tiek aprimo, vakar fiksuota 1,0809 euro vertė

2015-12-08
JAV dolerio kursas gruodžio 7 d.
Gruodžio 7 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį nustojo kilti ir šiek tiek pakrito. Kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerių valiutų kursą, jis buvo ties 1,0809. Šiandien pirmoje dienos pusėje euro vertė stiprėja, o valiutų kursas yra ties 1,0855 riba.

Pirmadienio prekybos sesija baigėsi neigiamu pagrindinių JAV akcijų indeksų vertės pokyčiu. Energetikos sektoriuje veikiančių bendrovių akcijos atpigo ketvirtą dieną iš eilės. Naftos kaina vakar smuko daugiau negu 5 proc. ir pasiekė 2009 m. pradžios žemumas. Praėjusį penktadienį Naftą eksportuojančių šalių organizacijai (angl. OPEC) nepriėmus sprendimo apriboti išgaunamos naftos mastą, rinkoje išliekančios perteklinės pasiūlos neigiamas poveikis kainai trumpuoju laikotarpiu išlieka tikėtinas. Kartu su naftos kaina krenta ir vadinamųjų žaliavų valiutų vertė – Norvegijos krona ir Rusijos rublis euro atžvilgiu pirmadienį atpigo 1,4 procento.

Nuo metų pradžios „Bloomberg“ naujienų agentūros skelbiamas 22 pagrindinių žaliavų kainas įvertinantis indeksas „Commodity Index“ sumenkęs daugiau negu 25 procentus. Šįryt paskelbta, kad didžiausios pasaulyje žaliavų vartotojos Kinijos eksportas lapkritį smuko 6,8 proc., o importo mastas, besitraukiantis jau 13 mėnesių iš eilės, – 8,7 procento. Artėjant Federalinės rezervų sistemos (FED) posėdžiui, kuriame, tikimasi, bus priimtas sprendimas kelti palūkanų normą, skatinamąją pinigų politiką vykdantis Kinijos centrinis bankas, panašu, jau pradėjo koreguoti nacionalinės valiutos vertę – pirmadienį ir antradienį JAV dolerio ir Kinijos juanio kurso (USD/CNY) centrinis paritetas kilstelėtas 0,21 ir 0,15 procento. Prastoko investuotojų Azijoje ūpo neprasklaidė ir geresni, negu laukta, Japonijos BVP duomenys. Galutinis įvertis parodė, kad Japonijos ekonomika trečiąjį ketvirtį, perskaičiavus į metų tempą, ne smuko 0,8 proc., kaip skelbta anksčiau, o ūgtelėjo 1 procentu.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų