Euro vertė prieš JAV dolerį auga kaip ant mielių, vakar fiksuota 1,0941 ir buvo pasiekusi net 1,1040 ribą

2015-12-10
JAV dolerio kursas gruodžio 9 d.
Gruodžio 9 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį ir toliau augo kaip ant mielių. Kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerių valiutų kursą, jis buvo ties 1,0941, dienos pabaigoje buvo euro vertė buvo pasiekusi net 1,1040. Šiandien ryte optimizmas šiek tiek atslūgo, tačiau euro vertė vis dar aukštai, o valiutų kursas yra ties 1,0968 riba.

Europos centrinio banko (ECB) Valdančiosios tarybos nario Evaldo Novotnio (Ewald Nowotny) nuomone, rinkos dalyviai netinkamai įvertino euro zonos ekonomikos būklę, todėl jų lūkesčiai dėl papildomų pinigų politikos priemonių regiono ūkiui skatinti buvo nepagrįstai išpūsti. Drąsūs ECB pareigūno komentarai pakėlė euro vertę. Atslūgus paklausai, Vokietijos vyriausybės dešimties metų trukmės obligacijų pajamingumas ūgtelėjo iki 0,599 procento.

Trečiadienį pagrindiniai JAV ir Europos akcijų indeksai dar smuktelėjo. Senajame žemyne labiausiai atpigo pramonės, kitapus Atlanto – informacinių technologijų sektoriuje veikiančių bendrovių akcijos (sektorių pokytis atitinkamai -0,92 proc. ir -1,48 proc.). Nežymiai kilstelėjus naftos kainai, atsitiesė energetikos bendrovių akcijos (sektoriaus pokytis indeksuose atitinkamai +1,33 proc. ir +0,87 proc.). JAV Energetikos informacijos administracija vakar paskelbė, kad JAV žaliavinės naftos atsargos gruodžio 4-ąją pasibaigusią savaitę susitraukė 3,6 mln. barelių (iki 485,9 mln. barelių) – taigi ne augo, o sumažėjo pirmą kartą per pastarąsias 11 savaičių.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Justinas Žilionis
Prieš 5 metus

Ir jūs tai vadinat augimu? Tiesiog investuotojai uždarė dolerio longus ir tiek. O tai kas bus kai jav nekels palūkanų normos kitą savaitę?

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų