Euro vertė prieš JAV dolerį vakar buvo nukritusi iki 1,0573, vakare šiaip ne taip atsitiesė iki 1,0617

2015-11-26
JAV dolerio kursas lapkričio 25 d.
Lapkričio 25 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį buvo nukritusi ir net iki 1,0573, o vakare atsitiesė iki 1,0617. Kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerio kursą, jis buvo ties 1,0586. Šiandien ryte euro vertė jau yra žemesniame nei vakar vakare pasiektame lygyje, o valiutų kursas šiuo metu yra ties 1,0606 riba (12:35 val.).

Stiprėjant lūkesčiams, kad jau kitą ketvirtadienį (gruodžio 3 d.) į posėdį besirenkantis Europos centrinis bankas priims sprendimą plėsti skatinamąją pinigų politikos poziciją, didžiųjų euro zonos narių vyriausybių obligacijų pajamingumas traukia žemyn (Vokietijos 10 m. trukmės obligacijų pajamingumas tesiekia 0,469 proc.). Dėmesį nuo konflikto Artimuosiuose Rytuose, panašu, kuriam laikui nukreipė ir pozityviau nusiteikė Senojo žemyno akcijų rinkos dalyviai.

Vakar paskelbta, kad, nors JAV namų ūkių pajamos spalį augo 0,4 proc., kaip ir laukta, išlaidų lygis beveik nepakito (+0,1 proc.), mat amerikiečiai nusprendė daugiau lėšų skirti ne vartojimui, o taupymui. Su lūkesčiais prasilenkė ir galutinis Mičigano universiteto apskaičiuojamo vartotojų pasitikėjimo rodiklio įvertis, lapkritį smuktelėjęs iki 91,3 punkto (anksčiau skelbta 93,1 punkto). Kita vertus, maloniai nustebino spalį net 10,7 proc. šoktelėjęs naujų būstų pardavimo rodiklis (laukta +6,8 proc.), beveik dvigubai sparčiau, negu tikėtasi – 3 proc. – ūgtelėję ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai ir iki balandžio mėnesio lygio kilstelėjęs „Markit Economics“ tyrimų instituto apskaičiuojamas bendrasis verslo aktyvumą matuojantis indeksas (lapkritį 56,1 punkto). „Bloomberg“ naujienų agentūros skelbiamas tarptautinę JAV dolerio vertę nustatantis indeksas „US Dollar Index“ vakar ūgtelėjo 0,27 procento.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų