Euro vertė prieš JAV dolerį vakar laikėsi žemumose, o valiutų kursas nuo metų pradžios nukrito jau nuo 1,2043 iki 1,0579

2015-12-01
JAV dolerio kursas lapkričio 30 d.
Lapkričio 30 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį beveik nepakito ir išsilaikė panašiame lygyje. Kuomet ECB skelbė euro ir JAV dolerių valiutų kursą, jis buvo ties 1,0579, o dienos pabaigoje buvo nukritęs iki 1,0569. Šiandien ryte euro vertė bando atsitiesti, o valiutų kursas šiuo metu yra ties 1,0596 riba (11:36 val.).

Euro zonoje veikiančių eksportuojančių bendrovių veiklos rezultatams palanki iki istorinių žemumų susilpnėjusi vietos valiuta toliau pinga. Per lapkritį EUR/USD valiutų kursas smuko daugiau negu 4 proc., o nuo metų pradžios – beveik 13 procentų. Detalus euro ir JAV dolerio valiutų kurso grafiko pokytis čia.

EUR/USD kursas nuo 2015 metų pradžios
Euro ir JAV dolerio valiutų kursas nuo 2015 metų pradžios (Bankai.lt grafikas)

Lapkričio 20-25 d. „Bloomberg“ naujienų agentūros vykdytos apklausos duomenimis, visi (53) apklaustieji ekonomistai laikėsi nuomonės, kad ketvirtadienį į posėdį besirenkanti Europos centrinio banko (ECB) Valdančioji taryba priims sprendimą plėsti pinigų politikos skatinamąją poziciją. Pastarosiomis savaitėmis smarkiai brangusios didžiųjų euro zonos valstybių vyriausybių obligacijos kiek stabtelėjo, tačiau lūkesčiai dėl priešinga kryptimi sukančių ECB ir FED skirtumą tarp Vokietijos ir JAV obligacijų pajamingumų palaiko istoriškai aukštą.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų