Kai vakar ECB fiksavo euro ir JAV dolerio kursą, jis buvo ties 1,0816

2016-01-14
JAV dolerio kursas sausio 13 d.
Sausio 13 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį krito tik iki pietų. Kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio valiutų poros kursą, jis buvo ties 1,0816, o dienos pabaigoje sustiprėjo iki 1,0882. Šiandien ryte euro vertė stiprėja, o valiutų kursas šiuo metu (11:11 val.) yra ties 1,0927.

Vakar Senojo žemyno akcijų rinkose laikėsi santūrus optimizmas. Didžiosios Britanijos akcijų indeksas FTSE 100 kilstelėjo 0,54 procento. Savaitės pradžioje paskelbta, kad Jungtinės Karalystės pramonės produkcijos mastas lapkritį sumažėjo labiausiai per pastaruosius trejus metus (-0,7 proc.). Susirūpinimą dėl šalies ekonomikos atsparumo ir ateities Europos Sąjungoje iliustruoja svaro sterlingų kurso dinamika – nuo metų pradžios šalies valiuta euro atžvilgiu atpigusi 2,3 proc. (šįryt 1 EUR: 0,754 GBP). Neabejojama, kad šiandien į posėdį besirenkantis Anglijos centrinis bankas išlaikys 0,50 proc. siekiančią bazinę palūkanų normą, nebus mažinamas ir 375 mlrd. svarų sterlingų siekiantis turto supirkimo programos mastas.

Euro ir Svaro kurso grafikas
Euro ir Didžiosios Britanijos svaro kurso 6 mėn grafikas (nuotr. Bankai.lt)

Pagrindinių JAV akcijų indeksų vertė trečiadienį smarkiai sumenko. Energetikos įmonių akcijos smuko 1,78 procento. Nors didžiąją trečiadienio dalį naftos kaina kopė aukštyn, kryptis dienai baigiantis pasikeitė. Paaiškėjus, kad JAV žaliavinės naftos atsargos praėjusią savaitę vėl ūgtelėjo, WTI rūšies naftos barelis atpigo žemiau 30 JAV dolerių už barelį. Juodojo aukso kainą mažina ir lūkesčiai dėl artėjančio sprendimo (manoma, jau šį savaitgalį) panaikinti Iranui taikomas ekonomines sankcijas. Tai reikštų, kad ir taip perpildytą naftos rinką per artimiausias savaites pasiektų papildomi 500 tūkst. barelių naftos kasdien.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų