Ketvirtą dieną iš eilės stiprėjęs euro kursas prieš JAV dolerį fiksuotas ties 1,0903

2016-01-29
JAV dolerio kursas sausio 28 d.
Sausio 28 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė prieš JAV dolerį ketvirtą dieną iš eilės nežymiai, bet stiprėjo. Kuomet ECB fiksavo euro ir JAV dolerio valiutų poros kursą, jis buvo ties 1,0903. Šiandien ryte euro vertė dar ieško krypties, o valiutų kursas (10:40 val.) yra ties 1,0898.

Pabrangus naftai (vakar WTI +2,85 proc. – iki 33,22 JAV dolerio už barelį), šoktelėjo energetikos sektoriuje veikiančių JAV bendrovių akcijų vertė. Šiandien investuotojų dėmesį atkreips JAV makroekonominė informacija. Prognozuojama, kad 2015 m. spaliogruodžio mėn. (perskaičiavus į metų tempą) JAV ekonomika augo 0,8 proc..

Japonijos centrinio banko sprendimas sumažinti komercinių bankų perteklinėms atsargoms taikomą palūkanų normą iki -0,10 proc. (nuo 0,10 proc.) nustebino rinkos dalyvius. Net 36 iš 42 „Bloomberg“ naujienų agentūros apklaustų ekonomistų posėdžio išvakarėse laikėsi nuomonės, kad pinigų politikos kryptis šiandien keičiama nebus. Iš šešių ekonomistų, maniusių, kad Japonijos centrinis bankas nuspręs plėsti skatinamąją pinigų politikos poziciją, tik vienas tikėjosi palūkanų normos kirčio, tačiau kur kas kuklesnio (iki 0,05 proc.). Japonijos centrinis bankas taip pat paskelbė toliau laikysiąsis plano pinigų bazę kasmet didinti 80 trln. Japonijos jenų. Centrinio banko dėmesį atkreipė pastaruoju metu pasaulio finansų rinkose fiksuojami pokyčiai ir išliekantis netikrumas dėl besivystančių ir žaliavas eksportuojančių šalių ekonomikos perspektyvų, kas gali neigiamai paveikti Japonijos verslo pasitikėjimą ir palaikyti nepriimtiną kainų lygį. Netikėtas centrinio banko sprendimas iškėlė ne tik Japonijos, bet ir kitų Azijos akcijų indeksų vertę (09:15 Lietuvos laiku NIKKEI 225 +2,80 proc., Kinijos SHANGHAI COMPOSITE +3,09 proc.). USD/JPY kursas šoktelėjo 1,5 proc. – iki 120,64 Japonijos jenųJAV dolerį.

USD/JPY valiutų kursas
JAV dolerio ir Japonijos jenos kursas sausio 29 d. (nuotr. Bankai.lt)

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Andrius Lisovskis
Prieš 5 metus
Dariukai ne uz kalnu ta diena kai uz 1 usd gausin tik 0,85eur
Audronė Miltenienė
Prieš 5 metus
O kokia nauda eiliniui gyventojui? Net kuro kainos nei iš vietos prie vieno euro zonos prisvilo ir viskas.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų