„Nordea“ uždraudė 31 tūkst. savo darbuotojų prekiauti bitkoinais

2018-01-22
Bitcoin kriptovaliutos neturės Nordea darbuotojai
Nordea bankas uždraus darbuotojams pirkti kriptovaliutą (nuotr. Bankai.lt)

Didžiausias Skandinavijos regione „Nordea“ bankas 31 tūkst. savo darbuotojų uždraudė prekiauti Bitcoin ir kitomis kriptovaliutomis, tai įsigalios nuo 2018 m. vasario 28 dienos.

Nordea banko vadovas Casper von Koskull dar 2017 m. gruodžio mėn. yra išsakęs savo neigiamą nuomonę apie kriptovaliutas. Tuomet jis Bitcoin kriptovaliutą pavadino „absurdu” neturinčios jokios logikos. Jis taip pat pabrėžė, kad „yra labai daug įrodymų, kad Bitcoin kriptovaliuta daugiausiai yra naudojama juodojoje rinkoje”. Bet ar ponas Casperas pamiršo, kad grynaisiais pinigais yra atliekama dar daugiau operacijų juodojoje rinkoje, kurių apskritai neįmanoma susekti, o spausdintų pinigų padirbimo tikimybė yra labai aukšta?

„Pagrindinė priežastis, kodėl Nordea darbuotojams yra draudžiama investuoti į kriptovaliutas, yra ta, kad rizika yra per didelė, o tiek darbuotojų, tiek ir banko apsauga yra nepakankama, – nurodoma banko pranešime. – Skirtingai nuo prekybos vertybiniais popieriais ir tradicinėmis valiutomis, prekyba kriptovaliutomis yra nereguliuojama jokios institucijos, todėl investuotojai, perkantys kriptovaliutų, neturi apsaugos nuo neteisėtos verslo praktikos ir pinigų plovimo.“

Bitkoinų jau turintys „Nordea“ darbuotojai nebus verčiami jų parduoti, tačiau jiems bus rekomenduota tai padaryti. Tačiau jiems bus uždrausta pirkti jų daugiau. Finansininkai, bankai ir rinkos priežiūros tarnybos ne kartą perspėjo investuotojus laikytis atokiau nuo virtualių valiutų ir ne kartą kalbėjo apie galimą burbulą.

Įdomu paminėti ir tai, kad „Nordea” bankas, kurio gimimo šaknys yra Švedijoje, optimizuodami mokesčius ir turėdami vidinių interesų, praeitais metais perkėlė savo pagrindinę būstinę iš Švedijos į Suomiją. O 2016 metų lapkritį inovatyvusis Švedijos centrinis bankas buvo pranešęs apie tai, kad atlieka tyrimus ir galvoja paleisti savo pačių kriptovaliutą pavadinimu „e-krona”. Švedija yra ženkliai toliau pažengusi ir plačiau matanti situacija nei Didžioji Britanija, Europa ar JAV, kurios lieka už Švedijos nugaros. Tai kaip čia gaunasi, Nordea draudžia ir bėga iš Švedijos, o Švedijos vyriausybė kuria ir nebijo naujovių?

Bijoti naujovių reiškia, kad bijai keistis atlikti viską greičiau ir privačiau. Vyriausybių klerkams, kurie sėdi savo šiltose kėdėse visa ši sritis yra nauja ir nesuprantama, o kai nieko nesupranti, pradedi garsiai rėkti (nes nesupranti) ir drausti. Žinoma, kad kriptovaliutų rinkose yra labai daug apgavysčių, kainos yra išpūstos ir jos manipuliuojamos. Tai, kas vyksta kriptovaliutų biržose turi būti pradėta reguliuoti, bet neturi būti draudžiama naikinant pačias technologijas. Kriptovaliutų esmė turi būti ne jų kaina, o inovacija, kuri gali pagreitinti tiek vyriausybių, tiek verslo sektoriaus, tiek pinigų naudojimą kiekvieną dieną.

Danske bank dar neapsisprendė dėl kriptovaliutų draudimo

Antras pagal dydį Šiaurės Europos šalių bankas Danske bank sako, kad nepataria savo darbuotojams prekiauti Bitcoin ir kitomis kriptovaliutomis, tačiau dar neapsisprendė dėl visiško draudimo. „Mes labai skeptiškai žiūrime į kriptovaliutas ir patariame savo darbuotojams neprekiauti jomis, tačiau mes to nedraudžiame. Mes vis dar analizuojame situaciją ir laikas parodys ar mes kada nors drausime savo darbuotojams prekiauti kriptovaliutomis” - komentavo Danske banko atstovas Kenni Leth.

Prancūzija ir Vokietija ruošiasi skelbti kriptovaliutų reguliavimą

Tuo tarpu Prancūzija ir Vokietija praėjusią savaitę pranešė, kad kovą vyksiančio Didžiojo dvidešimtuko šalių finansų ministrų susitikimo metu ketina pateikti bendrą pasiūlymą dėl bitkoino reguliavimo.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų