Nors Graikija ir kreditoriai susitarė, tačiau euro kursas prieš JAV dolerį krito žemyn

2015-07-14
Liepos 13 d. JAV dolerio kursas
Liepos 13 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Vakar euro vertė sumenko, nors ir buvo paskelbtos galima sakyti teigiamos naujienos euro atžvilgiu. Kuomet vakar ECB fiksavo euro ir JAV dolerio kursą, jis buvo ties 1,1049 riba (kai penktadienį euro vertė buvo 1,1185). Šiandien ryte euro vertė krenta toliau, o valiutų kursas šiuo metu yra ties 1,1003 riba.

Derybos dėl pagalbos paketo Graikijai baigėsi. Vakar ryte pasaulis sulaukė ilgai laukto pranešimo apie pasiektą principinį preliminarų susitarimą. Graikijos vyriausybė ir kreditorių trejetas, vadinamasis „Troika“, kurį sudaro Europos Komisija, Europos centrinis bankas ir Tarptautinis valiutos fondas, atskleidė trečiojo finansinės paramos paketo Graikijai sąlygas. Graikija gaus: 80 mlrd. eurų viršijančią paramą, kurią sudarytų paskola iš Europos stabilumo mechanizmo ir kapitalo injekcija į šalies komercinius bankus. Taip pat Graikijai pažadėtas skolos restruktūrizavimas, kuris, atmetus kreditoriams nepriimtiną skolos nurašymą, faktiškai reiškia grąžinimo termino pratęsimą ir palūkanų normos sumažinimą. Graikija įsipareigojo: įgyvendinti taupymo ir biudžeto pajamų didinimo priemones, per dvejus metus sieksiančias 12 mlrd. eurų, įskaitant PVM ir laivybos mokesčių didinimą, pensijų ir išlaidų gynybai mažinimą bei nacionalinio turto privatizavimą. Graikija įsipareigojo įgyvendinti reformas itin sparčiai – iki trečiadienio parlamente turi būti priimti atitinkami sprendimai. Dabar dėmesys sutelktas į tai, ar Graikijos Ministrui Pirmininkui pavyks įtikinti radikalių pažiūrų atstovus „Syriza“ partijoje ir gauti opozicijos palaikymą.

Kiek nuslūgusi rizika dėl euro zonos bloko ateities, investuotojus privertė atsigręžti į FED‘ą. Šiuo metu investuotojai tikisi, kad mažėjanti globali rizika finansų rinkose privers FED‘ą aktyviau svarstyti apie bazės palūkanų normos padidinimą. Žinoma, šio rodiklio pokytis bus nuosaikus, tačiau bet kokiu atveju JAV doleris turėtų įgauti stiprėjimą prieš kitas pagrindines valiutas. Nuo metų pradžios JAV dolerio vertė prieš eurą jau yra išaugusi beveik 20 proc., o didesnis jo augimas tikėtina būtų vis sunkiau pakeliamas šaliai, nes vietos įmonės, kurios savo veiklą orientuoją į eksportą, tikėtina gautų mažiau pajamų. Šiandien Vokietijoje buvo paskelbta, kad metinis infliacijos lygis kaip ir prognozuota išliko nepakitęs ties 0,3 proc. Į šią informaciją EUR/USD kursas stipriai nereagavo.

Euro ir JAV dolerio valiutų kurso grafiką analizuokite čia.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų