Paskutinė metų savaitė nubloškė euro vertę prieš JAV dolerį nuo 1,0947 iki 1,0887, o per metus euro vertė sumenko nuo 1,2043 iki 1,0887

2016-01-04
JAV dolerio kursas gruodžio 31 d.
Gruodžio 31 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Paskutinę praėjusių metų savaitę euro vertė prieš JAV dolerį susitraukė. Per praėjusią savaitę euro vertė krito prieš JAV dolerį nuo 1,0947 (gruodžio 24 d.) iki 1,0887 (gruodžio 31 d.). Nauji metai ir pirmoji valiutų prekybos diena prasidėjo euro vertės stiprėjimu, euro ir JAV dolerio valiutų kursas šiuo metu (11:20 val.) ties 1,0915 riba.

Praėję metai euro valiutos atžvilgiu metai tikrai nebuvo geri. Euro valiuta prieš JAV dolerį silpnėjo nuo 1,2043 iki 1,0887 ribos. Buvo prognozuojančiųjų ir apie blogesnius scenarijus eurui, tačiau buvo atlaikyti gana stiprūs smūgiai ir situacija atrodo stabilizavosi. Galima teigti, kad pagrindinių pasaulio valiutų konkurencija yra labai arši ir labai įtakojama politinių, ekonominių ir bendrų aplinkinių veiksnių. Tad ateinančiais metais kaip ir visuomet laukia daug naujienų, spekuliacijų, kurioms reikia pasiruošti ir galvoti savo galva atsižvelgiant į tai kas vyksta aplinkui.

2015 metų euro ir JAV dolerio kurso grafikas
Euro vertė prieš JAV dolerį per metus nukrito nuo 1,2043 iki 1,0887 (nuotr. Bankai.lt)

Metų pradžia Kinijoje prasidėjo stipriu akcijų rinkų kritimu. Paskelbti gruodžio mėnesio šalies gamybos sektoriaus duomenys buvo blogesni nei praėjusį mėnesį bei prastesni nei tikėtasi. Indeksas, atspindintis šio rodiklio pokytį, mažėjo nuo 48,6 iki 48,2, o prognozė rodė mažėjimą iki 48,9. Į tai reaguodami investuotojai stumtelėjo Kinijos indeksą CSI 300 -5,0 proc., tuomet prekyba akcijomis buvo sustabdyta. Atnaujinus dienos prekybą investuotojai ir toliau aktyviai didino pasiūlą, pastarąjį indeksą stumtelint dar labiau į neigiamą pusę ir jo vertei apsistojant su -7,0 proc. dienos pokyčiu. Taip pat prie neigiamo investuotojų sentimento prisideda informacija iš rytų, kur Saudo Arabija paskelbė, kad iš šalies yra išsiunčiami visi Irano diplomatai, siekiant įšaldyti bet kokius ryšius su šalimi, kuri palaiko terorizmą. Tokie neramumai prisideda prie naftos kilimo, šiandien ryte Brent Oil kainai kylant +1,0 proc. iki 37,67 JAV dolerių už barelį (dviejų dienų augimas sudaro 3,3 proc.). Pirmadienį svarbesnių naujienų sulauksime iš euro zonos ir JAV, kur bus paskelbta, kaip pasikeitė gamybos sektoriaus aktyvumas. Remiantis prognozėmis rodiklis Europoje išliks nepakitęs, o JAV – indeksas sumažės nuo 51,3 iki 51,1.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų