Per savaitę euro vertė sumenko nuo 1,0950 (gruodžio 11 d.) iki 1,0836 (gruodžio 18 d.)

2015-12-21
JAV dolerio kursas gruodžio 18 d.
Gruodžio 18 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Praėjusią savaitę euro vertė prieš JAV dolerį po staigaus kilimi - krito. Per savaitę euro vertė sumenko nuo 1,0950 (gruodžio 11 d.) iki 1,0836 (gruodžio 18 d.). Šventinė savaitė prasidėjo ramiai ir be didesnių pokyčių, o valiutų poros kursas šiuo metu (11:58 val.) yra ties 1,0852 riba.

Šiandien svarbesnių naujienų, kurios stipriai išjudintų EUR/USD valiutų kursą, skelbiama nebus. O rytoj paaiškės kaip pasikeitė JAV patikslintas trečiojo ketvirčio BVP. Prognozės rodo, kad po patikslinimo šis rodiklis turėtų apsistoti ties 1,9 proc. (buvusi reikšmė +2,1 proc.). Jeigu tokia situacija pasitvirtintų, tai tikėtina, sumažintų JAV dolerio vertę prieš eurą, investuotojams spekuliuojant, kad didžiausios pasaulyje ekonomikos augimas išlieka trapesniame kelyje, egzistuojant išorinėms grėsmėms.

Atrodytų, kad JAV pakeltos bazinės palūkanų normos buvo per daug optimistiškai įvertintos akcijų rinkose, šiuo metu investuotojams didinant akcijų pasiūlą ir taip stengiantis susimažinti riziką. Paskutinę savaitės dieną buvo paskelbta, kad preliminarios paslaugų užsakymų apimtys JAV yra mažesnės, Markit instituto indeksui krentant 4,2 proc., nuo 56,1 iki 53,7, kai dauguma analitikų prognozavo, kad šis rodiklis sudarys kritimą tik iki 55,9. Šiandien ryte Brent Oil žaliavinė nafta kaina buvo pasiekusi žemiausią lygį nuo pat 2004 metų, ieškant krypties ties 36,30 (-1,71 proc.) JAV dolerių už barelį. Azijos akcijų rinkose nuotaikos yra permainingos Japonijos Nikkei 225 indeksui krentant -0,37 proc., o Kinijos CSI 300 augant 2,6 proc. Svarbesnių naujienų šiandien sulauksime iš euro zonos, kur paaiškės kaip pasikeitė vartotojų pasitikėjimas ekonomika.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų