Praėjusią savaitę euro vertė krito nuo 1,0764 (lapkričio 13 d.) iki 1,0688 (lapkričio 20 d.)

2015-11-23
JAV dolerio kursas lapkričio 20 d.
Lapkričio 20 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Praėjusią savaitę euro vertė ir toliau krito prieš JAV dolerį, tai labai stipriai įtakoja teigiamos naujienos iš JAV. Praėjusią savaitę euro vertė prieš JAV dolerį nukrito nuo 1,0764 (lapkričio 13 d.) iki 1,0688 (lapkričio 20 d.). Šiandien iki pietų euro vertė prieš JAV dolerį yra ir toliau žemesnė nei buvo, o valiutų poros kursas svyruoja ties 1,0631 riba.

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu toliau silpnėja. ECB vadovo M. Dragio kalboje nuskambėjęs įsipareigojimas visomis įmanomomis priemonėmis siekti, kad kuo greičiau padidėtų infliacijos lygis, sustiprino meškų pozicijas. Prie to prisidėjo ir FED San Francisko padalinio vadovo J. Wiljamso pareiškimas, kad yra svarbių priežasčių pakelti palūkanų normas gruodį. Atitinkamai šįryt pagrindinės pasaulio valiutų poros kursas buvo nusmukęs iki 1,0601 dolerio už eurą, tačiau po to šiek tiek sustiprėjo.

Stiprus dolerio kursas tempia žemyn žaliavų ir metalų kainas. „Brent“ rūšies nafta šįryt atpigo 1,99 proc. – iki 43,77 JAV dolerio už barelį. Tuo tarpu vario kaina pirmą kartą nuo 2009 metų smuko žemiau 4500 JAV dolerių už toną, o auksas atpigo 0,63 procento (1071,33 JAV dolerio už unciją).

Panašu, kad investuotojai susitaikė su JAV palūkanų normų kėlimu gruodį. Įdomu yra tai, kad anksčiau rinka kiekvieną žinutę apie galimą palūkanų normos kėlimą sutikdavo pesimistiškai, o akcijų kainų kainos pajudėdavo žemyn. Tačiau šią savaitę nuotaikos pasikeitė – akcijų kainos sparčiai kilo nepaisant dar aiškesnio signalo iš FED pusės apie palūkanų kėlimui susiklosčiusias palankias sąlygas. Pagrindinės pasikeitusios investuotojų elgsenos priežastys yra šios: daugkartinis FED patikinimas, kad JAV ekonomika šiuo metu yra pakankamai tvirta, kad atlaikytų pirmąjį nuo 2006-ųjų metų palūkanų normos kėlimą, pažadas palūkanas kelti labai iš lėto ir atidžiai analizuojant makroekonominius rodiklius, taip pat investuotojų pasitikėjimą pakėlė bendrai padidėjęs aiškumas dėl ateities raidos scenarijų.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų