Praėjusios savaitės pabaigos vakare euro vertė dar spėjo šoktelti iki 1,0925

2016-01-11
JAV dolerio kursas sausio 8 d.
Sausio 8 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Per praėjusią savaitę euro vertė išgyveno nemenką smūgį, ir savaitės rezultate sustiprėjo prieš JAV dolerį iki 1,0925 (penktadienio dienos pabaigoje). Pagal ECB fiksuotus kursus euro vertė prieš JAV dolerį fiksuota 1,0887 (gruodžio 31 d.) ir 1,0861 (sausio 8 d.), nors penktadienio dienos pabaigoje euro vertė šoktelėjo iki 1,0925. Didelės įtakos pagrindinių valiutų kursams šiuo metu turi žinijos iš Kinijos ir naftos kainos pokytis. Ši savaitė prasidėjo nežymiu euro vertės smukimu, valiutų kursas šiuo metu sukiojasi prie 1,0894 (12:35 val.).

Pirmadienio rytas Kinijos akcijų rinkoje ir vėl smarkiai apniukęs. Savaitgalį paaiškėjo, kad vartotojų kainų infliacija šalyje gruodį (palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai) siekė 1,6 proc., kaip ir tikėtasi, tačiau išlieka gerokai nutolusi nuo centrinio banko tikslinio lygio (3 proc.). Kita vertus, gamintojų kainos (gruodį -5,9 proc.) nepertraukiamai smunka jau nuo 2012 m. kovo mėnesio. Šįryt – antrą dieną iš eilės – Kinijos centrinis bankas nežymiai (0,02 proc.) sumažino centrinį USD/CNY kurso paritetą.

Penktadienį paskelbta, kad gruodį JAV buvo sukurta 292 tūkst. naujų darbo vietų (laukta 200 tūkst.), pastebimai kilstelėtas ir praėjusio mėnesio rodiklio įvertis. Nedarbo lygis, kaip ir tikėtasi, nepakito (5 proc.), o vidutinio valandos darbo užmokesčio augimas stabtelėjo. Per 2015 m. JAV iš viso sukurta 2,65 mln. naujų darbo vietų, o nedarbo lygis sumažėjo 0,6 proc. punkto. Nors JAV darbo rinkos informacija ir nušluostė nosį prognozėms, investuotojų ūpo nepagerino. EUR/USD kursas, nors ir buvo priartėjęs prie 1,08 JAV dolerio už eurą ribos, netruko atsitiesti. Saugios užuovėjos valiuta – Japonijos jena – nuo metų pradžios JAV dolerio atžvilgiu sustiprėjusi 2,5 proc.

Neįkvepiantys penktadienio prekybos sesijos JAV rezultatai, Kinijos akcijų rinkoje besitęsiantis išpardavimas ir šiandien tuščias euro zonos ekonominių rodiklių kalendorius žada, kad Senojo žemyno investuotojus apėmęs susirūpinimas neskubės sklaidytis (penktadienį EURO STOXX -1,66 proc.).

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt valiutų kursų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų